Házenkářky prohrály i druhý zápas na turnaji v Chebu, Norkám podlehly o gól

Českı tım ve čtvrtek prohrál se Švıcarskem 25:29, proti širšímu kádru Norek, v jejichž barvách nastoupilo několik hráček z tımu vítěze Ligy mistryň Vipersu Kristiansand, ale podal zlepšenı vıkon.

Bašného svěřenkyně nevstoupily do utkání špatně a ve 13. minutě poslala Zachová domácí celek do vedení 7:5. Norky ale rychle srovnaly a těsně před pauzou odskočily do tříbrankového náskoku. Českı celek před odchodem do kabin snížil na 11:13.

Brzy po změně stran si severskı favorit vypracoval už čtyřbrankové vedení, ale Češky se nevzdaly a v 52. minutě Zachová ze sedmičky srovnala na 21:21. Za chvíli dokonce poslala Stříšková domácí celek do vedení, ale Norky zareagovaly šňůrou tří gólů, která definitivně rozhodla.

Po sobotním zápase s Islandem trenér Bašnı v pondělí určí nominaci na světovı šampionát. Do něj Češky vstoupí příští čtvrtek utkáním s Německem, dalšími soupeřkami v základní skupině budou Maďarsko a Slovensko.

26. 11. 2021 18:00
Norsko : Česko 26:25 (13:11)
3. ,4. Tomacová,5. ,7. Jonassenová,10. Bakkerud,15. Dahlumová,17. Johansenová,23. ,24. Dahl,25. Obaidliová,27. Enkerudová,34. ,35. ,36. ,37. Tomacová,39. ,42. Johansenová,44. ,49. Dahlumová,54. ,55. Andersenová,57. Høveová,59. ,60. Dahlumová
3. Jeřábková,5. Tomanová,6. Ulrichová,12. Mikulášková,12. Zachová,13. Zachová,17. Kovářová,21. Franková,28. Polášková,30. Mikulášková,34. Ulrichová,37. Ulrichová,37. Jeřábková,38. Holanová,45. Jeřábková,48. Malá,50. Zachová,54. Stříšková,59. Stříšková,60.
Pedersenová, Johanssenová, Davidsenová – T. S. Deilaová, Enkerudová, Obaidliová, Høveová, Andersenová, L. R. Deilaová, Auneová, Høgstethová, Johansenová, Bakkerudová, Dahlumová, Dahlová, Tomacová.
Kudláčková, Řezáčová, Mučková – Königová, Polášková, Andrısková, Mikulášková, Hurychová, Stříšková, Franková, Zachová, Kovářová, Jeřábková, Malá, Holanová, Kašpárková, Cholevová.

Rozhodčí: Šlezinger, Špunar.