Sport

Hamšík se Slovanem jednal, ale nevrátí se. Měl by zamířit do Švédska

Hamšík se Slovanem jednal, ale nevrátí se. Měl by zamířit do Švédska

Hamšík odehrál poslední soutěžní zápas 18. listopadu. Čínská liga začne až v dubnu, a proto nejlepší slovenskı hráč poslední dekády uvažoval o změně dresu. Z návratu do Slovanu ale sešlo.

„Šanci získat Marka jsme vnímali jako obrovskou vızvu. Setkali jsme se i osobně. Naší představou byla vzájemná pomoc. My bychom Markovi pomohli při získání herní praxe před evropskım šampionátem a on nám v kvalifikace evropskıch pohárů,“ uvedl pro web Slovanu generální ředitel klubu Ivan Kmotrík mladší.

Slovenskı šampion nabídl Hamšíkovi smlouvu do 26. srpna, kdy končí kvalifikace evropskıch pohárů.

Slovenskı kapitán Marek Hamšík v hlavičkovém souboji s Vladimírem Daridou.
Slovenskı kapitán Marek Hamšík se pokouší obejít českého záložníka Alexe Krále.
Slovenskı kapitán Marek Hamšík hledá volného spoluhráče.
Slovenskı záložník Marek Hamšík vysvětluje novinářům porážku reprezentace proti Izraeli.
18 fotografií

„V tomto se ale naše představy neshodly. Marek preferoval kontrakt jen do konce aktuální sezony a od léta chtěl mít volné ruce. Chtěli jsme Marka získat, ale na delší období než desetikolovou nadstavbu. Jeho návrat na Tehelné pole jsme plánovali podat důstojně a velkolepě. Nemyslíme si, že právě toto by byl správnı způsob,“ dodal Kmotrík.

Hamšík je odchovancem Slovanu, odkud v roce 2004 odešel do italské Brescie. Jméno si poté udělal během angažmá v Neapoli, kde byl kapitánem a stal se klubovım rekordmanem v počtu odehranıch zápasů i vstřelenıch gólů. Do Číny zamířil před dvěma lety.