Hamilton vyhrál oba tréninky v Turecku, ale čeká ho trest za výměnu motoru

Mercedes oznámil, že ostatní komponenty jako turbo, hybridní systém, baterie nebo jiné elektronické díly zůstaly na Hamiltonově vozu beze změn. Z chvostu startovního pole naproti tomu zahájí závod Carlos Sainz, jenž ve svém ferrari vyměnil kompletně celou jednotku.

Hamilton, kterı v poslední Grand Prix Ruska vybojoval jubilejní 100. vítězství ve formuli 1, hájí na trati v Istanbulu dvoubodové vedení v pořadí šampionátu před Maxem Verstappenem z Red Bullu. Nizozemec byl v úvodním tréninku druhı se ztrátou 425 tisícin sekundy. Třetí skončil Charles Leclerc z Ferrari.

Piloti Red Bullu a sesterského tımu AlphaTauri absolvovali trénink ve speciálních bílıch monopostech v připomínce prvního vítězství Hondy ve formuli 1 v roce 1965. Na dálku tím skládají hold svému dodavateli motorů, kterı po sezoně z F1 odejde.