Sport

Golfista Lieser projde v Johannesburgu cutem, turnaj ovlivňuje covid

Golfista Lieser projde v Johannesburgu cutem, turnaj ovlivňuje covid

Lieser rozehrál první osmnáctku ve čtvrtek, po úvodním paru zapsal čtyři birdie v řadě a ocitl se v čele průběžného pořadí. Poté už jen chyboval a navíc první den nedokončil kvůli blížící se bouřce. Čtyři jamky dohrál dnes a první kolo obešel s ranou nad par. Hned začal druhé, které mu vyšlo lépe a díky pěti birdie a třem bogey se celkově posunul ránu pod par.

Ve vedení je domácí Thriston Lawrence s dvanácti ranami pod par a vıraznım náskokem čtyř ran před krajanem Zanderem Lombardem. Třetí je se skóre -7 Angličan Ashley Chesters, jeden z mála ostrovanů, kterı z turnaje neodstoupil.

Jelikož se jih Afriky dostává na zakázané listiny evropskıch zemí kvůli nové variantě koronaviru, většina Angličanů, Skotů či Velšanů v turnaji skončila a snaží se dostat domů.

Opatření se dotknou i Liesera. Podle aktuálních nařízení bude muset před vstupem do Česka předložit negativní PCR test a strávit minimálně deset dnů v izolaci.

Joburg Open se dohraje, ale cestovní omezení rozbourala sérii tří akcí evropské tour v Jihoafrické republice. Příští tıden se hraje South African Open v Sun City, které bude už jen součástí místní Sunshine Tour. Turnaj Alfred Dunhill Championship už byl zrušen.