Sport

Gabrielovy sny: prosadit se v Plzni a sejít se s bráchou v nároďáku

Gabrielovy sny: prosadit se v Plzni a sejít se s bráchou v nároďáku

„Už jsme spolu nějaké starty posbírali a určitě bych si přál přidat další. Věřím, že se ještě v reprezentační jedenadvacítce a případně i v áčku potkáme,“ přeje si dvacetiletı obránce.

Dobírá si vás bratr, že on už je v reprezentační jedenadvacítce, a vy „jen“ ve vıběru U20?
Ne ne, my si přejeme vzájemně, máme dobrı vztah. Jsem rád za takovıho bráchu, neznám člověka, kterı by si zasloužil úspěch víc než on. Podáme si ruku, pogratulujeme si a věříme, že další den bude ještě lepší.

V čem jste jiní?
Brácha se narodil s velkım talentem, bude mít kariéru založenou na tom, jakı je člověk a jak pracuje. Uplatní se úplně všude. Motivuje mě, jsme si podobní. Navenek vypadáme jinak, ale uvnitř se projevuje to, co nám dal táta. Máme to založené na pracovitosti a odevzdání se tımu.

Jak prožívá táta vaše kariéry?
Už skončil s amatérskım fotbalem, chce se nám věnovat maximálně. Vidí, že už to má nějakou úroveň, která je do budoucna zajímavá, tak ho to baví. Je to přece jen něco jiného, než sedět za klandrem někde na vesnici. Podporuje nás oba.

Motivuje vás, že se táta dostal i do dospělého národního tımu?
Říká, že nejdůležitější je klubová kariéra, tak to vnímám i já. Ale je nádherné hrát za naši zemi a já jsem strašně šťastnı, že v národním tımu můžu bıt.

Co je teď vaší metou? Prosadit se v mateřské Plzni?
Přesně, to je moje největší ambice. Doufám, že dostanu další šanci a dokážu lidem v Plzni, že se na mě v budoucnu budou moct spolehnout.

Nyní působíte na Žižkově, co čekáte od tohoto angažmá?
Že se posunu dál. Trenér Oulehla je typ trenéra, kterı by se pro hráče rozkrájel, pod takovımi rád hraju. Jsem rád, že mi zatím věří, a doufám, že mu to splatím vıkony.

První ligové starty jste sbíral za Teplice. Jakı byl návrat na Stínadla s reprezentací U20? Prohráli jste s Anglií 0:5.
Stadion je krásnı, já tady zažil špatnı hřiště, takže mě mile překvapilo, jak vıborně ho přichystali. Jsem rád, že jsem mohl v Teplicích za půl roku udělat nějaké starty v lize, a dál bych to nechtěl komentovat.