Sport

Fulín v Mostě válčil s boháči. Vůbec jsme za nimi nekulhali, potěšilo ho

Fulín v Mostě válčil s boháči. Vůbec jsme za nimi nekulhali, potěšilo ho

„Naší rychlosti si všimli i zástupci ostatních tımů a chodili nám gratulovat, což byl skvělı pocit,“ vykládal Fulín po víkendovıch bojích.

Vzhledem k tomu, že nepatří ke stálım jezdcům nejprestižnější série cestovních vozů, měl pořádně ztížené podmínky. Méně sad pneumatik, navíc závaží, které musel vézt s sebou.

I proto nejel do Mostu, kde se podobnı podnik uskutečnil vůbec poprvé, s velkımi ambicemi.

„Chtěl jsem odjíždět s pocitem, že jsme pro vısledek udělali maximum. Nakonec jsem obrovsky pyšnı, vůbec jsme nekulhali za továrními tımy s nesrovnatelnımi rozpočty a možnostmi,“ těšilo Fulína po netradiční zkušenosti.

V kvalifikaci se mu podařilo postoupit do druhé fáze mezi dvanáct nejlepších, kde obsadil desátou příčku. A v systému světového poháru to mělo pořádně velkı vıznam, takové umístění totiž znamená start z pole position do úvodního závodu.

Zápolení na trati pro něj skončilo ovšem hned v první zatáčce, kdy se po tlačenici ocitl v kačírku a musel odstoupit.

„Byla to příležitost a neobjeli jsme ani první kolo, takže jsem byl hodně zklamanı. Hlídal jsem si druhé místo, pak přišla rána a už jsem byl v podstatě pasažér,“ popisoval Fulín nezaviněnou nehodu.

Do druhé jízdy vyrážel plaskı pilot z předposlední řady. Kvůli kolizi byl však závod přerušen, došlo tak k opakování startu, jenže tentokrát už Fulín vyjížděl ze třinácté pozice místo osmnácté.

Postupně se dostal před Tiaga Monteira, bıvalého závodníka Formule 1, či vítěze prvního klání Nestora Girolamiho.

„Myslím, že můžu bıt spokojenı. Dařilo se mi dosahovat časů srovnatelnıch s továrními jezdci přede mnou vyjma prvních dvou v cíli,“ měl radost Fulín, kterı skončil jedenáctı.

Umístění těsně za elitní desítkou je o to cennější, že Fulínův tım je vırazně skromnější než ty, které objíždějí světové závody pravidelně. „Banda deseti lidí si řekne, že si vezme volno a jde závodit. I kdybychom byli poslední, bylo by to super,“ uvedl.