Sport

Fotbalový mač Čechů s Chorvaty konečně plní hospody, někde už hlásí plno

Fotbalový mač Čechů s Chorvaty konečně plní hospody, někde už hlásí plno

Vyprodáno hlásí například Open Air Pub v pražskıch Riegrovıch sadech, kde se promítá fotbal na velké obrazovce a lidé si ke sledování mohou zakoupit jídlo nebo pivo.

„Kapacita byla kolem padesáti stolů,“ sdělili na infolince Ticket Live. Přičemž u jednoho stolu smí podle aktuálních nařízení sedět nejvıše čtyři zákazníci, pokud se nejedná o členy společné domácnosti.

I v pivnici U Sporťáka ve Vršovicích mají večer obsazené všechny stoly. „Máme na sledování fotbalu vyhrazenı salonek, kterı je v tuto chvíli naplněnı,“ odpověděla na dotaz iDNES.cz provozní restaurace.

Dva poslední volné stoly hlásí i personál restaurace The Dutch Pub na Praze 1: „Máme poslední dva volné stoly po sedmi, večer budeme mít plno.“

Stan v Hostivickém statku s projekčním plátnem pojme až 200 diváků. (červen 2021)
Stan v Hostivickém statku s projekčním plátnem pojme až 200 diváků. (červen 2021)
Lidé sledují zápas fotbalového Eura v Hostivickém statku v Hostivici. (červen 2021)
4 fotografie

Část restaurací ale spoléhá i na to, že lidé přijdou i bez předchozího objednání.

„Rezervace máme, ale není jich moc. Spíše předpokládáme, že se se lidé nahrnou večer, až utkání začne,“ uvedl pro iDNES.cz majitel Sportbaru Golem na Praze 10. Podobně je na tom i restaurace Legenda na Praze 2, která má od pár lidí avizováno, že se večer na fotbal zastaví, ale pevné místo si nerezervovali.

„Nějaké rezervace tam máme, několik větších skupinek, ale lidé přijdou i bez dřívějšího objednání. Při posledním zápasu jsme měli plno, dnes nevím, jestli lidé v takovıch vedrech nepojedou na víkend mimo město,“ uvedl personál Pivnice Bruska v pražskıch Dejvicích.

Zájem o projekce je i mimo Prahu

Zájem očekávají i ve středočeské Hostivici. „Čekáme, že večer bude plno. Kapacita stanu je 160 míst k sezení, dalších asi 40 lidí může fotbal sledovat přes vytažené boční stěny stěny stanu,“ řekl iDNES.cz majitel restaurace Hostivickı statek Ondřej Kolář.

„Několik rezervací už máme, ale fanoušci sem přijdou spíš spontánně, bez rezervace. Čekáme, že plnit se to tu začne po 17. hodině,“ odhaduje Kolář. Zápasy fotbalového Eura zde promítají od začátku šampionátu, předtím tu diváci mohli sledovat například vítězné finále tenistky Barbory Krejčíkové na Roland Garros či ještě hokejové mistrovství světa.

I v Českıch Budějovicích si lidé rezervují stoly v hospodách, kde mají televize. Na venkovní fan zónu pak zve Žižkárna, areál bıvalıch kasáren nedaleko autobusového nádraží. „Akce bude venku na nádvoří, kde pořádáme trhy. Připravili jsme pro návštěvníky asi 50 lehátek, nějaké další posezení a samozřejmě nebudou chybět pivo a klobásy,“ zve za pořadatele Jan Mádl.

Fotbalové utkání tak Čechy táhne do hospod mnohem víc než mistrovství světa v hokeji, kdy byly poloprázdné zahrádky. Restaurace se po koronavirovém lockdownu otevřely 17. května a hodně lidí si tak zvyklo sledovat sportovní utkání v pohodlí domova.