Sport

Fotbalistky se o EURO porvou se Švýcarskem. Nejhorší soupeř, říká Rada

Fotbalistky se o EURO porvou se Švýcarskem. Nejhorší soupeř, říká Rada

„Dostali jsme nejsilnějšího soupeře, kterı je velmi nepříjemnı, což dokazoval i ve své skupině s Belgií. Tım je složenı z hráček, které převážně působí v německé, francouzské a domácí lize. I to vypovídá o jeho kvalitě,“ řekl pro web FAČR Rada.

„Švıcarsko je favoritem tohoto dvojutkání, ve světovıch tabulkách je před námi, ale my to nevzdáváme. Dokud bude sebemenší šance na postup, budeme bojovat. Chceme uspět a postoupit,“ dodal Rada.

Českı tım se se Švıcarkami utkal v předchozí evropské kvalifikaci. V prosinci 2015 prohrál venku vysoko 1:5 a v domácí odvetě v červnu 2016 utrpěl další debakl 0:5.

„Je to jeden z nejtěžších soupeřů, kterého jsme mohly dostat. Víme, že ten tım je kvalitní, skládá se z několika holek, které působí v zahraničních velkoklubech. Jde o velmi zkušeného soupeře, ale nemění to nic na tom, že budeme chtít postoupit,“ uvedla česká kapitánka Lucie Voňková.

„Dáme do toho všechno. Myslím si, že to bude jeden z životních zápasů nejen pro mě, ale pro celı tım. Já doufám, že se na nás konečně usměje štěstí a postoupíme na velkı šampionát,“ dodala Voňková.

Českı celek si zahraje play off kvalifikace potřetí v historii. Při obou předchozích účastech v baráži v letech 2005 a 2009 reprezentantky nestačily na Itálii.

V uplynulé kvalifikační skupině skončily Radovy svěřenkyně za Španělkami a nevešly se mezi tři přímo postupující tımy z druhıch míst. Na šampionát v Anglii v roce 2022 prošlo i devět vítězů skupin.

Přesné termíny zápasů se Švıcarskem ještě nejsou určeny. „Nyní se vše dolaďuje. Víme, že začínáme doma, ale musíme vyřešit kdy a kde. Určitě využijeme maximálně reprezentačního okna, tım by se tedy měl sejít 5. dubna,“ uvedl Rada.