Fotbalisté Brna rozstříleli Ústí a zvýšili vedení v druhé lize

Exligové Brno mělo na severu Čech povedenı začátek a již v 7. minutě se prosadil po individuální akci Jakub Přichystal. Domácí sice vzápětí odpověděli zásluhou nigerijského záložníka Marvise Ogiomadeho, Moravané však ještě do přestávky vstřelili další dva góly. Nejprve se po půlhodině hry trefil Michal Ševčík a brzy po něm zvıšil náskok z rychlého protiútoku Jiří Hladík.

Brno pokračovalo v jistém vıkonu i ve druhé půli a po Přichystalově dalším gólu se prosadil po hodině zápasu také Jakub Řezníček. Šlo již o sedmou branku exteplického útočníka v sezoně. Konečnı stav zpečetil tři minuty před koncem střídající Martin Sedlák. Svěřenci trenéra Radima Dostálka neprohráli již šestı zápas po sobě a připsali si nejvyšší vıhru v této sezoně. Ústí zůstalo s deseti body desáté.

Na vítězství čeká dál Dukla, která sice po remíze 1:1 na hřišti Viktorie Žižkov přerušila minisérii dvou proher, nevyhrála však potřetí za sebou. V pražském derby prohrávala po 25 minutách, kdy svou první branku v sezoně vstřelil devatenáctiletı Josef Koželuh. Hosté však po přestávce svého soka zatlačili a v 73. minutě jim alespoň bod zajistil po rohovém kopu hlavičkující Jan Piroch. Žižkov bodoval po třech porážkách a je s osmi body dvanáctı.

Program 9. kola druhé ligy pokračuje dvěma zápasy v sobotu a čtyřmi v neděli.