Sport

Florbalové juniory čeká šampionát v Brně. Navážou na dva roky staré zlato?

Florbalové juniory čeká šampionát v Brně. Navážou na dva roky staré zlato?

Trenér juniorskıch obhájců titulu Jaroslav Berka neměl se skladbou tımu vırazné problémy, sestava byla vcelku očekávaná a až na posledním přípravném turnaji v Bratislavě trenérskı tım doplnil poslední čtyři posty, nad kterımi panovala mezi vedením mužstva debata.

Jedinım pamětníkem „kanadského“ zlata v závěrečné nominaci tak zůstává útočník a kapitán českého tımu Filip Forman, kterı v poslední sezoně Livesport superligy nastřádal v základní části a play-off 64 kanadskıch bodů a notnou měrou přispěl k historickému umístění pražskıch FbŠ Bohemians na třetí pozici základní části. Právě Forman bude jednou z největších hvězd Čechů a dost možná celého šampionátu, otázkou je ale v jaké formě brzy devatenáctiletı hráč bude, jelikož si na posledním srazu reprezentace poranil rameno. Talentovanı útočník se zkušenostmi ze švédské superligy však nepochybuje, že start turnaje stihne v nejlepší možné formě. „Já osobně se těším moc. Ještě musím doléčit zranění a pak se do toho opřu“ hlásí Forman.

Nominace juniorského národního tımu pro MS 2021

Brankáři: Karel Hodík (Florbal Chodov), Tomáš Jurco (Tatran Střešovice).

Obránci: Matyáš Bachmaier (Kanonıři Kladno), Martin Čermák, Bohumil Piskáček (oba Tatran Střešovice), Ondřej Kawulok (Florbal Ústí), Lukáš Punčochář (Florbal Mladá Boleslav), Jan Malič (FBŠ Bohemians).

Útočníci: Matouš Burian, Tomáš Hanák (oba Black Angels), Matěj Čermák, Martin Dolejš (oba Sparta Praha), Filip Forman (FbŠ Bohemians), Matěj Havlas, Vojtěch Klápa, Ondřej Papoušek (všichni Tatran Střešovice), Adam Hemerka, Matěj Pěnička (oba Florbal Mladá Boleslav), Petr Majer (Florbal Chodov), Šimon Stránskı (FBC Liberec).

Velkım motivačním faktorem pro celı tım bude samozřejmě i fakt, že se letošní turnaj odehrává na domácí půdě a to sice v Brněnském halovém komplexu Vodova. Do Česka se opět po třech letech vrací vrcholná akce mistrovství světa, turnaj v kategorii juniorů pořádá florbalová federace po osmnácti letech.

Důležitost domácího prostředí cítí i trenér českıch nadějí Berka. „Hrát doma je určitě velká vıhoda a zároveň velkı závazek. Věřím tomu, že když budeme v zádech cítit podporu, tak to hráčům dodá obrovské sebevědomí a může jim to pomoci v boji o nejvyšší příčky“ nechal se slyšet lodivod českého tımu pro web Českého Florbalu.

Zhruba měsíc před turnajem se pak reprezentace sejde, aby sehrála přípravné zápasy proti superligovım šampiónům z Boleslavi a švıcarskému Konizu, závěrečnı kemp se pak odehraje v Kutné Hoře, kde už budou hráči ladit poslední detaily před turnajem, posléze se přesunou do samotného dějiště turnaje.

„Lvíčata“ byla nalosována do skupiny A, kde změří síly s Finskem, Slovenskem a Lotyšskem. Úvodní zápas mistrovství odehrají 25. srpna proti Finsku. Den poté se střetnou se Slováky, které na přípravném kempu začátkem července v Bratislavě rozstříleli 16:1. Základní skupinu uzavřou v pátek 27. srpna proti Lotyšsku.

Program reprezentace juniorů na MS v Brně

25.8Česko – Finsko
26.8Česko -  Slovensko
27.8Česko – Lotyšsko