Sport

Florbalistky zakončily základní skupinu MS jasnou výhrou nad Lotyšskem

Florbalistky zakončily základní skupinu MS jasnou výhrou nad Lotyšskem

V pátek nastoupí vıběr kouče Saschy Rhynera ve čtvrtfinále od 16:00 proti vítězi předkola play off mezi Německem a Dánskem.

Lotyšky, které při posledním vzájemném souboji na minulém MS předloni v Neuchatelu utrpěly debakl 2:14, držely bezbrankovı stav do času 4:08. Skóre otevřela na levé straně nepokrytá Eliška Chudá po ideální křížné přihrávce Michaely Kubečkové a ve třetím duelu na MS se radovala z premiérové branky.

Za 98 sekund prostřelila z úhlu Janu Filipsoneovou Martina Řepková a díky své první trefě na turnaji si připsala jubilejní 40. gól v 72. reprezentačním utkání, deset z nich dosáhla ve 21 utkáních na světovıch šampionátech. To odstartovalo její kanonádu.

I třetí gól inkasovaly Lotyšky z levé strany, když v 15. minutě trefila protější horní roh branky Magdaléna Plášková. V první třetině vylepšila svou gólovou bilanci ještě Řepková, která střelou mezi nohama bránící Zane Ziedoneové znovu překonala lotyšskou brankářku.

Na další branku proti stále pozorně bránícím Lotyškám čekaly Češky do 32. minuty. Řepková si vyběhla do ideální střelecké pozice a dovršila hattrick. Ve 36. minutě pomohla Filipsoneové tyčka po pokusu Vanessy Rebeccy Keprtové. Další povedenou střelou se prosadila 70 sekund před druhou pauzou Řepková. Ještě před pauzou po dorážce Pláškové Lotyšky stihly odvrátit balonek před brankovou čárou, což si sudí ověřili u videa.

V závěrečném dějství se Lotyšky ubránily v oslabení a v 53. minutě jim pomohla tyč při střele Venduly Beránkové. Vzápětí už skórovala Nela Jiráková. V čase 56:23 se opět trefila Řepková a po pokusu Pláškové znovu zachránila Lotyšky tyč.