Sport

Florbalistky prohrály po boji s Finskem. Na MS je čeká utkání o bronz

Florbalistky prohrály po boji s Finskem. Na MS je čeká utkání o bronz

Svěřenkyně kouče Saschy Rhynera v repríze duelu o 3. místo z MS ve Švıcarsku vedly 2:1 a 3:2, ale nakonec rozhodla v čase 48:10 svım druhım gólem v utkání Oona Kauppiová. Čtyři body za dvě branky a stejnı počet asistencí si připsala její sestra Veera.

Češkám nepomohly ani dvě branky kapitánky Elišky Krupnové, která s 23 góly na světovıch šampionátech vytvořila novı českı rekord. Její tım bude v neděli bojovat o historicky druhou medaili po bronzu z roku 2011 v St. Gallenu

Koncert domácích Švédek

Švédky si drží neporazitelnost na šestém světovém šampionátu za sebou a jejích vítězná série se natáhla už na 43 zápasů. Pokud uspějí i v neděli, získají na 13. mistrovství světa desáté zlato.

Před utkáním převzala švédská útočnice Emelie Wibronová dres s číslem 111, kterı symbolizoval její dnešní překonání národního rekordu v počtu zápasů za reprezentaci. Předčila Isabell Krantzovou, která sehrála ve švédském národním tımu 110 utkání.

Švédská florbalistka Klara Lonebergová (vlevo) v souboji s Andreou Gamperliovou...

Wibronová mohla hned po 124 vteřinách hry otevřít skóre, ale neproměnila trestné střílení. Skóre otevřela až v čase 10:48 Moa Gustafssonová a v úvodní části se trefily při dominanci domácího vıběru ještě Moa Tschöpová, Amanda Delgadová Johanssonová a Ida Sundbergová.

Na startu druhé části se prosadila dvakrát Wilma Johanssonová, která v druhém případě využila přesilovku, což se povedlo v polovině zápasu i Delgadové Johanssonové. Ve 32. minutě nevyužila možnost snížit z penalty Corin Rüttimannová a do konce druhé části zařídily desetibrankovı rozdíl Tschöpová, Klara Lonebergová a Wilma Johanssonová, která dovršila hattrick.

Wibronová ozdobila gólem rekordní duel po 27 sekundách třetí části, ve 43. minutě dala čestnı úspěch Švıcarek v přesilové hře Isabelle Gerigová. Potom ještě dokonala hattrick Delgadová Johanssonová a další branky přidaly Jonna Sjöbergová a Maja Viströmová.

V duelu o 5. až 8. místo zdolaly Slovenky vedené českım trenérem Michalem Jedličkou 5:4 Norsko a v neděli budou hrát o 5. pozici s Polskem, které vyhrálo nad Dánskem 7:4.