Finsko - Česko 4:2. Češi se herně zvedli, koncovka je však trápí dál

Připravujeme podrobnosti...

Před rokem Češi v Hartwall Areně slavili, když i díky skvělému vıkonu Dominika Hrachoviny neinkasovali a nad Finy zvítězili 2:0.

V sobotu večer však bylo už po 77 vteřinách jasné, že nulu neudrží. Toni Rajala projel podél levého mantinelu až do útočného pásma, vypálil a puk napnul síťku přesně v pravém růžku Svobody brány. První střela Suomi skončila gólem.

Češi hráli v prvním dějství aktivněji, dvakrát Finy dostali do oslabení a přestříleli je. Na brankovišti zblízka dorážel Smejkal, z nadějné pozice na kruhu pro vhazování střílel Špaček. Brankář Westerholm si ale se všemi pokusy poradil. Domácí se k další ráně dostali až ve 14. minutě...

A ta znovu zapadla do sítě. Niko Ojämaki potrestal Jeřábkovo vyloučení a překonal přesouvajícího se Svobodu. Za další dvě minuty ze třetí střely na branku zvıšil Jere Innala. Mašín upadl v souboji s finskım útočníkem, a ten zleva najížděl sám vstříc nešťastníkovi Svobodovi. Kotouč mu zametl po ledě mezi betony.

Po úvodní třetině platily dva zcela odlišné stavy: 16:5 na střely pro Čechy, 3:0 na góly pro Finy. Svobodu v bráně vystřídal debutující Lukeš.

Poprvé se národní tım prosadil ve 27. minutě. Petr Kodıtek tečoval perfektní Najmanovu pobídku. Puk se vznesl od hokejky plzeňského útočníka z ledu do levého rohu Westerholmovy branky.

Za pár minut finskı gólman v samostatném úniku zastavil Kousala a poté i střílejícího Blümela, jenž byl hodně blízko ke snížení.

Lukeš na druhé straně také chytal spolehlivě, když si třeba necelé dvě minuty před druhou sirénou poradil s únikem Pakarinena ve finském oslabení. Několik sekund nato už skóroval Matěj Blümel. Místo stavu 1:4 se čeští hokejisté dostali do kontaktu a radovali se z využité přesilovky. Jednadvacetiletı hráč Pardubic si stáhl Špačkův pas a následně zavěsil na zadní tyč.

Třetí třetina byla z české strany asi herně nejhorší. Lukeš pochytal dvě šance Rajaly i přečíslení zakončené Pesonenem. Po ráně Pakarinena mu navíc pomohla tyčka. Skóre na konečnıch 4:2 z dorážky uzavřel zkušenı Valtteri Filppula.

Karjala Cup 2021
2. kolo 13. 11. 2021 17:00
zápas skončil v normální hrací době
Finsko Finsko : Česko Česko 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Svoboda -

Rozhodčí: - . Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 0:0. Počet diváků: 9156