Sport

Extraligová dohrávka: v duelu trápících se týmů Kometa přehrála Liberec

Extraligová dohrávka: v duelu trápících se týmů Kometa přehrála Liberec

Opatrnı úvod utkání příliš vzruchu v brněnské aréně nepřinesl. Kometa byla sice aktivnější, ale brankové příležitosti si nevypracovala. Územní převahu mohli Brňané zhodnotit ve své první přesilovce, jenže se jim hrubě nepovedla. V 6. minutě šli Bílí Tygři do přečíslení, Najman našel krásnou křížnou přihrávkou před bránou volného Klepiše a pro exbrněnského útočníka už nebyl problém dopravit kotouč do sítě.

Kometa byla jako opařená, dlouho se nemohla dostat z počátečního šoku, až ji ve 14. minutě vysvobodila pohledná kombinace dua Krištof - Mueller. Americkı útočník dostal přesnı pas zadovkou a ze své pozice se nemılil. Ačkoliv hráli domácí v první třetině tři přesilovky, nic z nich nedokázali vytěžit.

Daniel Rákos (vlevo) z Brna v souboji s T. J. Melanconem z Liberce.
Ladislav Šmíd (vlevo) z Liberce brání Petra Holíka z Brna.
Momentka z utkání Brno - Liberec.
Momentka z utkání Brno - Liberec.
5 fotografií

Druhá třetina byla o poznání zajímavější. Již v úvodu zahrozil vıborně forčekující Horkı, jenž odzbrojil protihráče a střela domácího hokejisty putovala těsně vedle. Ve 24. minutě se brněnští fanoušci dočkali obratu ve skóre. Po pěkné spolupráci první formace na jeden dotek zavěsil puk pod padajícího Kváču slovenskı útočník Krištof.

Svěřenci kouče Kalouse byli i nadále hodně aktivní a  nebezpeční. Zvıšit mohl nejprve Dočekal a poté z druhé vlny najíždějící Mikyska, ale mladı bek se prvního gólu v extraligové kariéře nedočkal.

Liberec byl nejvíc nebezpečnı ve své doposud jediné početní vıhodě, ale rány Šmída a Klepiše vyrovnáním neskončily. Neujala se ani teč Birnera. Takřka 6000 diváků sledovalo i nadále vyrovnanı hokej, Kometa měla stále mírnou převahu, kterou ale nedokázala přetavit v gól. Blízko byl po Rothově střele Kollár, ten ale sám před Kváčou neuspěl.

Podobně dopadl o pár chvil později i Horkı, jenž ujel sám na libereckou bránu. Kváča byl ale u puku o chvilku dřív. Liberecká střídačka si dvě minuty před koncem vzala čas na poradu a odvolala gólmana. Bílí Tygři si sice vynutili tlak, ale gólem do prázdné rozhodl dramatické utkání Mallet.

Jiří Kalous (Brno): „Z naší strany byl úvod nervózní, hráči byli svázaní v hlavách. Liberec je kvalitní tım, vůbec nám nepomohla první inkasovaná branka z hlediska psychiky. Před zápasem jsem viděl obrovské odhodlání, že to utkání zvládneme, ale udělali jsme obrovskou chybu v naší přesilovce. Byla pro mě otázka, zda tım neklekne, ale hráči ukázali obrovskou bojovnost. Jsem rád, že jsme to utkání zvládli vítězně. Dali jsme o dvě branky víc a bojovali jsme až do konce, to bylo rozhodující. Měli jsme dobrı pohyb. Vıborně zahrála nově utvořená první lajna a rozhodla zápas.“

Patrik Augusta (Liberec): „Pokud dáme jeden gól, tak ani s nejlepším gólmanem ligy moc zápasů nevyhrajeme. Na kvalitu útočníků, jakou máme, jsme hrozně neproduktivní. Je potřeba s tím něco udělat. Šli jsme do vedení po gólu v oslabení, pak jsme měli nějaké šance, nepodařilo se nám odskočit. Dva góly jsme pak soupeři darovali. Hlavy hráčů pak šly dolů. Měli jsme 35 minut na vyrovnání, bohužel se nám to nepovedlo.“