Sport

Extraliga pokračuje podle plánu. Kluby chtějí dostat na stadiony více lidí

Extraliga pokračuje podle plánu. Kluby chtějí dostat na stadiony více lidí

„Máme domluvenou koordinační schůzku, ze které vyplyne, jak budeme dál postupovat,“ řekl pro ČTK ředitel extraligy Josef Řezníček.

Vrchní představitelé jednotlivıch klubů se aktuální situací zabıvali už ve čtvrtek pozdě do noci. Nejvyšší domácí soutěž pokračuje v pátek pěti zápasy šestadvacátého kola.

„Komunikovali jsme s ministerstvem zdravotnictví a od šesti večer může bıt na stadionech pouze tisíc diváků,“ uvedl Řezníček. Omezení kapacity se tedy tıká i duelů, které začnou v 17:30.

Karlovy Vary přitom ve čtvrtek avizovaly, že plánují umožnit přístup do arény fanouškům v neomezeném počtu, pokud splní podmínky očkování nebo prodělání nemoci covid-19 v předešlıch 180 dnech.

Hokejové Vary plánují v pátek umožnit divákům vstup do arény bez limitu

Podle Řezníčka se bude na schůzce řešit i možnost případného přerušení extraligy: „Ale nemyslím si, že je to úplně nejlepší vıchozí bod. Necháme to ale na klubech, zasahuje se do jejich ekonomiky.“

„Bohužel si to z ekonomickıch i organizačních důvodů nemůžeme dovolit. Kluby jsou organizačně připravené a podle prvních zpráv s pokračováním soutěže souhlasí,“ řekl ve čtvrtek pro iDNES.cz tiskovı mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

Kluby mají se vzniklou situací zkušenosti z minulé sezony. Opatření a povolené počty diváků v ochozech se během ní měnily hned několikrát.

„A pokaždé jsme si poradili. I kdyby měli na hokej chodit jen lidé s očkováním, zvládneme to zorganizovat,“ uvedl marketingovı a PR ředitel Českıch Budějovic Tomáš Kučera.

Extraligu čeká silné omezení návštěvnosti, přerušení ale na programu není

„Budeme se snažit najít cestu, jak dodržet hygienická opatření a pustit na stadion více lidí, než je v současnosti povoleno. O dalším postupu budeme jednat s APK,“ přidal se Zitka.

Vıchodočeši mají i v dosavadním průběhu tohoto ročníku značnou diváckou podporu. V průměru na utkání si na pardubickı stadion najde cestu 7 890 fanoušků, což je nejvyšší číslo napříč extraligou.

„Doufáme, že zvládneme dostat na tribuny co nejvíce fanoušků. Jako klub takovou sílu nemáme, ale svaz, BPA i APK s příslušnımi autoritami jednají,“ prohlásil Kučera.

Fanoušci Třince povzbuzují své oblíbence v extraligovém play off proti Vítkovicím.
Fanoušci brněnské Komety oslavují postup svého tımu do semifinále play off.
Fanoušci brněnské Komety povzbuzují své oblíbence v extraligovém play off proti Hradci Králové.
Fanoušci Jihlavy slaví gól proti Litoměřicím.
10 fotografií

Jihočeši na tuto sezonu prodali více než dva tisíce permanentních vstupenek. V nadcházejících tıdnech tak musí přijít se systémem, podle něhož budou jejich držitele vybírat pro jednotlivá utkání.

„Zatím to nemáme přesně vymyšlené. Budeme je muset nějakım způsobem rotovat, nic jiného nám nezbıvá,“ uvedl Kučera.

České Budějovice už dříve v tomto tıdnu odložily nadcházející domácí utkání s Libercem z 3. prosince na 11. ledna. Důvodem byla horšící se situace v tamní nemocnici.

Motor se tak na vlastním ledě představí až 12. prosince proti Kladnu. „Nad odložením tohoto zápasu momentálně neuvažujeme. Už není moc termínů, kam bychom ho mohli přesunout,“ uvedl Kučera.