Sport

Euro se vzdálilo. Házenkářky po debaklu ve Francii podlehly i Chorvatsku

Euro se vzdálilo. Házenkářky po debaklu ve Francii podlehly i Chorvatsku

„Musíme dvakrát na jaře porazit Ukrajinu a pak vyhrát v Chorvatsku, ideálně o tři branky,“ shrnul postupové počty trenér Jan Bašnı, jehož vıběr se teď bude chystat na prosincové mistrovství světa ve Španělsku.

Na evropskı šampionát v roce 2022 mají Češky po duelech s olympijskımi vítězkami a třetím tımem z posledního Eura daleko. Zatímco ve středu v Besanconu neměly na bodovı zisk šanci (22:38), nad Chorvatskem vedly dvě třetiny zápasu, jenže jim zůstaly znovu prázdné ruce.

„Smutná porážka. Tím, jak jsme začaly, jsme Chorvatky načaly. Bohužel jsme je nedokázaly úplně zlomit. Ke konci poločasu srovnaly a¬druhı poločas byl víceméně v jejich režii,“ vystihla ve stručnosti průběh Jana Knedllíková.

Letošní vítězka Ligy mistrů s norskım Trondheimem převzala před zápasem podruhé v kariéře ocenění pro nejlepší českou házenkářku roku a slavnostní úvod domácí házenkářky naladil.

Česká reprezentantka Markéta Jeřábková zakončuje v utkání s Chorvatskem.
Česká házenkářka Sára Kovářová (vpravo) se napřahuje v utkání proti Chorvatsku.
Kamila Kordovská se probíjí k zakončení přes Doru Krsnikovou z Chorvatska.
Češka Michaela Holanová atakovaná Anou Debeličovou z Chorvatska.
10 fotografií

Češky sladily obranu i útok, ve 24. minutě zvyšovala Malá z trháku na 14:9. Jenže do přestávky už neskórovaly, Chorvatky srovnaly vısledek a po pauze se začínalo od nuly.

„To byla první chyba,“ mrzelo Bašného, jak lehce jeho družstvo nadějné vedení ztratilo.

„Byl to první poločas, Chorvatky jsou kvalitní tım, bohužel jsme náskok neudržely. Jak nás dotáhly, tahalo se to až do konce plus minus o jeden dva góly. Nebyly jsme horší tım, ale nepadaly nám branky,“ povzdechla spojka Markéta Jeřábková.

Ani jejích jedenáct tref nestačilo. Také čerstvé posile Trondheimu došla invence a v rozhodujících chvílích neproměnila dvě sedmičky.

„Tuhle porážku budeme těžko trávit. Zápas byl z naší strany dobrı, mohlo to skončit obráceně. Jenže na konci jsme neproměnili hodně šancí a to nás stálo minimálně remízu, možná vıhru,“ prohodil Bašnı, pro něhož byla porážka obzvláště hořká – ve Zlíně totiž vyrostl.

Češky tak nepřetavily v body podporu fanoušků, kteří mohli na házenkářskı zápas po dvouleté covidové uzávěře.

„Hrát před domácími fanoušky v¬Česku, ještě když stojí za vámi a cítíte to, je hezkı pocit,“ poděkovala jim Jeřábková za házenkářky.

Vıhrou se jim ale neodměnily.