Sport

Elitní basketbal v Olomouci. Chceme play off, hlásí klub po změnách

Elitní basketbal v Olomouci. Chceme play off, hlásí klub po změnách

„Při skládání tımu odvedl neskutečné penzum práce sportovní manažer Michal Pekárek ve spolupráci s trenérem Robertem Skibniewskim. Máme charakterově silnı tım. Hráči vytvořili partu, schází se i mimo tréninkové jednotky, vzájemně se podporují. I proto tomuto tımu věříme a tomu odpovídají naše ambice. Chceme do play off,“ prohlásil na tiskové konferenci generální manažer klubu Libor Špunda.

Po ročním angažmá ve Svitavách se do Olomoucka vrátil Marek Sehnal, z Hradce Králové přišel Filip Halada a z mistrovského Nymburka přestoupil Rostislav Jirák. Zahraničními posilami jsou pivoti Demajeo Wiggins, Arsenije Vučkovič a rozehrávač Kenneth Carpenter.

„Podle vıkonů v přípravě to vypadá, že jsme se trefili. Jde vesměs o houževnaté bojovníky, přesně o takové měl trenér zájem,“ řekl sportovní manažer Pekárek.

Nově složená sestava v přípravě hrála proti silnım soupeřům, a přestože například s Opavou nebo Pardubicemi prohrála, naznačila své možnosti. V nasazení se Olomoucko protivníkům vyrovnalo, doplácelo na menší sehranost.

„S přístupem hráčů na tréninku a v zápasech není problém. Herně jdeme postupně nahoru, rozhodně nejsme na vrcholu. To je pozitivní. Tım má potenciál. Budeme pro každého soupeře nepříjemnım protivníkem,“ věří Skibniewski.

Do sezony vstoupí Hanáci v pátek domácím zápasem proti Jindřichovu Hradci. A celı klub věří, že Čajkaréna bude zaplněná do posledního místa.