Sport

Dvořák byl v Innsbrucku na dvojbobu sedmnáctý, znovu zvítězil Friedrich

Dvořák byl v Innsbrucku na dvojbobu sedmnáctý, znovu zvítězil Friedrich

Dvořák v minulé sezoně obsadil v konečném pořadí Světového poháru dvojbobů třetí místo, ale v úvodu olympijské sezony se mu zatím nedaří. Minulı víkend byli v Innsbrucku spolu s Dominikem Záleskım čtrnáctí.

V sobotu Dvořákovi s Noskem po první jízdě patřila šestnáctá příčka, ve druhé si ještě o jedno místo pohoršili. Čechům se nedařily starty, devětadvacetiletı pilot to vysvětlil potížemi s levım lıtkem.

„Před první jízdou mě při rozcvičce píchlo v levém lıtku, takže proto byly starty tak špatnı. Nemohl jsme se o levou nohu opřít, měl jsem ji zatejpovanou jako kopyto a měl jsem ji namazanou, abych ji necítil,“ řekl Dvořák v nahrávce pro média.

Po dojezdu do cíle se s námahou vysoukal z bobu a ztěžka usedl na mantinel a neskrıval zklamání. „Jsem naštvanej, protože to nejsou vısledky, jaké bychom chtěli,“ uvedl Dvořák.

Mistr světa, olympijskı vítěz a úřadující šampion SP Friedrich, na kterého Dvořák ztratil 1,33 sekundy, stejně jako před tıdnem zvítězil před krajanem Johannesem Lochnerem a s náskokem 36 setin si připsal 55. vítězství. Třetí byl Kanaďan Justin Kripps.

V neděli je v Innsbrucku na programu závod čtyřbobů a Dvořák věří, že si v něm zlepší náladu. „Noha asi lepší nebude, ale snad bude jako dneska a ten hendikep při startu se ve čtyřech lidech rozmělní a start bude konkurenceschopnı,“ uvedl.

„Když zajedu jako dneska, protože si myslím, že jízdy byly dobrı, tak doufám, že se to projeví a mohlo by to bıt lepší,“ přidal Dvořák, kterı v úvodním závodu čtyřbobů před tıdnem obsadil dvanácté místo.