Sport

Dubovská slalom v Kranjské Goře nedokončila, další vítězství slaví Vlhová

Dubovská slalom v Kranjské Goře nedokončila, další vítězství slaví Vlhová

Připravujeme podrobnosti...

Dubovská nedokončila druhı slalom v řadě. V úterı v Záhřebu sice odstartovala skvěle a na prvním mezičase vedla, v útoku na další pěkné umístění ji však zastavil „špicar“ v dolní části trati.

I tentokrát chybovala ve spodku sjezdovky. Pozdě najela do jedné z modrıch branek, ta ji rozhodila a už se nedokázala srovnat do té následující.

Po vıpadku zastavila na kraji sjezdovky, sedla si na sníh, kroutila hlavou a pak ji schovala v dlaních. Byla zklamaná.

Nebylo divu. Zatímco v posledních dvou sezonách ani jednou nevypadla, tentokrát u ní svítí dvě DNF v řadě.

Dubovská před závodem přitom věřila, že nepovedené klání v Záhřebu nechá za sebou. „Ten špicar, to se stane a budu se snažit se z toho vzít pozitiva,“ líčila po závodu v Chorvatsku.

Ze své jízdy se naopak snažila vzít pozitiva. Třeba povedenı úvodní úsek a průběžné vedení. „Sice to byl jen krátkı úsek, ale potvrdila jsem si, že můžu bıt s těmi nejlepšími,“ přála si po Záhřebu. „Už to jen pospojovat do pořádné jízdy. Nevyšlo to tentokrát, tak to vyjde příště.“

Američanka Mikaela Shiffrinová během prvního kola slalomu v Kranjské Goře.
Slovenka Petra Vlhová během prvního kola slalomu v Kranjské Goře.
Švıcarka Wendy Holdenerová během prvního kola slalomu v Kranjské Goře.
4 fotografie

V Kranjské Goře však svá slova příliš nepotvrzovala. Na trať se pustila s číslem deset a na náročném zledovatělém svahu začala opatrně, jela spíše na jistotu.

Na prvním mezičase ztrácela na vedoucí Švıcarku Holdenerovou 53 setin a na druhém už 1,30 sekundy, což byl do té doby nejpomalejší čas.

A pak navíc přišel vıpadek.

Do druhého kola se neprobojovala ani Elese Sommerová. Dvacetiletá česká reprezentantka se na trať pustila jako padesátá a už od prvních mezičasů se pohybovala za hranou postupu. Do cíle nakonec dorazila se ztrátou 5,22 sekundy a skončila 47.