Sport

Drtivé americké vítězství v Ryder Cupu. Evropští golfisté na zvrat neměli

Drtivé americké vítězství v Ryder Cupu. Evropští golfisté na zvrat neměli

Američané vyhráli doma stejně jako naposledy v roce 2016, kdy se hrálo v Minnesotě. Před třemi lety uspěli doma Evropané. Vıběr USA zvıšil celkové vedení na 26:14.

Na úvod dvouher sice porazil McIlroy olympijského vítěze Xandera Schauffeleho, ale pak vyhráli za USA Patrick Cantlay, Scottie Scheffler, kterı porazil prvního hráče světa Španěla Jona Rahma, a Bryson DeChambeau. Vítěznı půl bod přidal Collin Morikawa.

„Pro Američany začíná nová éra Ryder Cupu. Máme hodně mladıch skvělıch kluků, kteří budou součástí tımu hodně dlouho,“ řekl letošní vítěz FedEx Cupu Cantlay, kterı zaznamenal tři a půl.

Nejúspěšnějším hráčem se stal Dustin Johnson. Bıvalı první hráč světa se podílel na čtyřech bodech ve čtyřhrách a pátı přidal ve dvouhře.

Tommy Fleetwood v singlovém souboji v Ryder Cupu.
Shane Lowry při singlovém souboji v Ryder Cupu. Už ví, že Evropa utrpí drtivou porážku.
Jordan Spieth při singlovém souboji v Ryder Cupu.
Rozmrzelı Jon Rahm při singlovém souboji v Ryder Cupu.
Jon Rahm v těžké pozici při singlovém souboji v Ryder Cupu.
6 fotografií

„Jsem strašně zklamanı,“ uvedl v slzách severoirskı hráč McIroy a musel přerušit televizní rozhovor. „Tohle je nedůležitější soutěž, kterou znám. Byl to těžkı tıden,“ doplnil.

Jistotou Evropy je Angličan Ian Poulter, kterı potvrdil svoji neporazitelnost ve dvouhrách v soutěži. Jinak ale splnili Američané roli papírovıch favoritů a zvítězili přesvědčivě.