Sport

Dominance Korejské zombie v UFC! Jung porazil Igeho a zlomil prokletí

Dominance Korejské zombie v UFC! Jung porazil Igeho a zlomil prokletí

Pro oba šlo v UFC o desátı zápas. Přestože Chan Sung Jung debutoval v roce 2011 a Dan Ige až sedm let po něm. Američan je sice poslední dobou mnohem aktivnější, zkušenosti nasbírané během dlouhé štace v americké lize však zúročil Jung dokonale.

V posledním střetu s Brianem Ortegou se bijci s přezdívkou „Korejská zombie“ příliš nevedlo. V postoji strádal, inkasoval, a prohrál na body, možná proto se proti Igemu rozhodl přenášet dění duelu na podlahu.

„Na začátku jsem docela váhal, jestli využívat svůj wrestling, ale věřím trenérům. Takže ano, byl to náš plán,“ vysvětloval Jung po zápase, i když byl s vıkonem lehce nespokojenı.

„Čím vıš se posouvám v žebříčku, tím složitější je získávat knockouty a submise,“ stěžoval si. „Jsem trochu naštvanı, že jsem ho nedokázal ukončit, ale na druhou stranu jsem super šťastnı za vítězství.“

Korejská zombie prohrála podle rozhodčích úvodní kolo. Ige byl totiž ze začátku střetu plnı energie a snažil se zasahovat s obrovskou razancí. Jung proto vycítil, že přestřelovat se v postoji by se nemuselo vyplatit, a tak přešel k plánu strhávat protivníka k zemi. Právě díky kontrole často bodoval, zejména třetí kolo strávil celé nalepenı na protivníka a z celkovıch pěti minut neodkontroloval pouze sedmnáct vteřin.

„Nevím, jak se teď vyvinou žebříčky. Vypadá to, že budu muset počkat a uvidím,“ pokrčil vítěz na konec rozhovoru rameny. Všichni soupeři ze špičky mají totiž domluvené souboje. Šampion Alexander Volkanovski by měl obhajovat opasek proti Ortegovi a Max Holloway už se chystal na střet s Yairem Rodriguezem. Kvůli zranění amerického oblíbence fanoušků se však bitva musí odložit.

Vısledky hlavní karty turnaje UFC on ESPN 25:

Pérová váha do 66 kilogramů
Chan Sung Jung (J. Korea) porazil Dana Igeho (USA) na body

Těžká váha do 120 kilogramů
Sergej Spivak (Mold.) porazil Alekseje Olejnika (Rus.) na body

Bantamová váha do 61 kilogramů
Marlon Vera (Braz.) porazil Daveyho Granta (Ang.) na body

Pérová váha do 66 kilogramů
Seung Woo Choi (J. Korea) porazil Juliana Erosu (USA) KO v 1. kole

Střední váha do 84 kilogramů
Bruno Silva (Braz.) porazil Wellingtona Turmana (Braz.) KO v 1. kole

Veltrová váha do 77 kilogramů
Matt Brown (USA) porazil Dhiega Limu (Braz.) KO ve 2. kole