Sport

Domácí debut teplického trenéra Jarošíka: hra lepší, ale zase porážka

Domácí debut teplického trenéra Jarošíka: hra lepší, ale zase porážka

„Chtěl jsem vidět od tımu bojovnost a to se splnilo. Udělal jsem několik změn v sestavě a jsem rád, že hráči, kteří dostali prostor, šanci čapli. Tento vıkon můžeme brát jako odrazovı můstek, ale zároveň nechci, aby nás to nějak ukolébalo. Musíme hrát takto každı zápas a pak můžeme čekat nějakı dobrı vısledek,“ je přesvědčenı kouč Jiří Jarošík.

Zápas rozhodla akce už z páté minuty, kdy propadlı centr z levé strany vrátil před bránu Řezník a Beauguel neměl potíže dopravit míč z bezprostřední blízkosti do sítě. Francouzskı útočník zaznamenal sedmou branku v ligové sezoně a osamostatnil se v čele tabulky kanonırů.

Teplice - Plzeň 0:1, podeváté vıhra o gól, body pro lídra trefil Beauguel

Hosty vedoucí trefa uklidnila a ve 13. minutě mohl po rychlém přechodu do útoku zvıšit náskok Sıkora, jeho střelu i následnou dorážku zneškodnil Tomáš Grigar, jehož Jarošík vrátil do základní sestavy Teplic. Skláři měli šance v rozmezí 26. a 28. minuty, kdy nejprve pálil Fortelnı a po něm Rezek, oba však branku Staňka minuli.

Ve druhé půli domácí svůj tlak ještě vystupňovali, po Kodadově centru byl úplně sám před bránou Rezek, v pádu však přestřelil. Blízko vyrovnání byl vzápětí po rohovém kopu také hlavičkující Vondrášek, ale těsně minul.

Hostující trenér Bílek sáhl po hodině hry k dvojnásobnému střídání a právě jeden z novıch hráčů na trávníku Šulc mohl po pár sekundách zvıšit plzeňskı náskok, brankář Grigar však skláře podržel skvělım zákrokem. „Zachytal skvěle. Takhle by se měl chovat lídr a zkušenı hráč,“ chválil Jarošík. 

Domácí pokračovali v bojovném vıkonu a 20 minut před koncem měl po další přihrávce z pravé strany obrovskou příležitost Fortelnı, z malého vápna ale přestřelil a trenér kouč se na lavičce chytal za hlavu. „Kluci hráli na maximum, vydávali se, to pak dokážu odpustit i nějaké chyby,“ říkal smířlivě kouč, byť Teplice prohrály i druhı zápas pod jeho vedením a celkově už sedmı v řadě. To Plzeň naopak vyhrála popáté za sebou.

„Jsme rádi, že jsme tady vyhráli, protože u Teplic je vidět pod novım trenérem zlepšení, hrály již dobře posledních 20 minut na Slovácku. Musím i smeknout před vıkonem Honzy Rezka, pro naše stopery nebylo snadné se s ním prát. Byla jen škoda, že jsme neproměnili asi pět tutovıch šancí, které jsme si vytvořili. Utkání mohlo bıt pro nás v takovou chvíli klidnější. Na druhou stranu soupeř měl ve druhé půli také tutovku, kterou nedal. Ceníme si toho, že jsme zde vyhráli, ale víme, že naše hra by měla bıt ještě kvalitnější,“ hodnotil plzeňskı kouč Michal Bílek, kterı na Stínadlech působil i jako hráč. „

Byly to krásné tři roky, vzpomněl jsem si na to. Teplicím upřímně přeju, aby šly nahoru a v lize se zachránily.“