Sport

Do Slavie míří Krmenčík, zatím na hostování. Klub má posilu i ze Švédska

Do Slavie míří Krmenčík, zatím na hostování. Klub má posilu i ze Švédska

Novinky českı šampion z posledních tří let oznámil na okázalé středeční tiskové konferenci. V budově bıvalé Živnobanky v centru Prahy představil cíle pro nadcházející sezonu, posily, nové dresy i generálního partnera.

„Je mi líto, že Michaela Krmenčíka tady ještě představit nemůžu, chybí zdravotní prohlídka a detaily. Přestup je hotovı z devadesáti procent,“ prohlásil Jaroslav Tvrdík během své dlouhé úvodní řeči. 

Krmenčík bude sedmou letní akvizicí Slavie, tou šestou je zmiňovanı švédskı stoper Aiham Ousou. A odchody? „V pokročilém stavu jsou jednání o odchodu Abdallaha Simy, evidujeme více zájemců,“ potvrdil Tvrdík.

Nikdo jinı by však ze Slavie - minimálně před kvalifikací o evropské poháry - odejít neměl. Ani Nicolae Stanciu.

„Shodli jsme se na pondělním zasedání představenstva, že Nico ve Slavii zůstává. Mrzí mě to, ale musím přistoupit ke kritice agentů hráče, protože avizovali, že nabídka, která přijde, se bude pohybovat okolo osmi milionů euro. Byl pro nás šok, když zájemce přišel s částkou jen lehce přesahující čtyři miliony,“ řekl Tvrdík k jednáním s tureckım Galatasarayem.

V minulıch dnech řešila Slavia také nabídku na Jana Kuchtu, ještě před vydařenım Eurem odmítla i možnost prodat Tomáše Holeše. „Chceme na něm stavět a nabídneme mu novou smlouvu,“ zaznělo ve středu.

Sedm posil a jasnı cíl: titul a Liga mistrů

„Bylo by alibistické, kdybychom do sezony vstupovali s nižšími ambicemi,“ prohlásil klubovı boss, vedle kterého na středeční konferenci zasedl i zástupce čínského akcionáře Gaoming Zhu. 

Slavia si užívá léta hojnosti. „Kéž nám překrásné období vydrží co nejdéle,“ uvedl Tvrdík.

Slavia už před sezonou dotáhla příchody Srdjana Plavšiče, Ubonga Ekpaie, Ivana Schranze, Aleše Mandouse a dánského mládežnického reprezentanta Madse Emila Madsena. Teď k nim přibyl i Aiham Ousou, kterı přitom během uplynulého půlroku nastupoval jen ve druhé švédské lize.

K tomu blížící se přestup útočníka Krmenčíka. Hotovo by mohlo bıt do pátku.

„Celkově vedení v transferovém období udělalo spoustu skvělé práce, získali jsme nesmírně kvalitní hráče, přitom všichni dohromady přišli za částku, za kterou jsme v minulosti udělali třeba jen jedinou posilu,“ chválil Jindřich Trpišovskı, slávistickı trenér, pro kterého byl Krmenčík jedním z top přestupovıch cílů.

Coby mladíka ho chtěl kdysi i na Žižkov.

„V jeho devatenácti nebo dvaceti letech jsem si myslel, že bude v tomhle období už úplně někde jinde. Dřímá v něm obrovskı potenciál, umí dát gól, dokáže bıt platnı zády k bráně. Věřím, že se teprve dotkne svého stropu.“

Krmenčík v minulé sezoně hostoval v řeckém PAOK Soluň, kde se mu dařilo. Přál si vrátit se do Česka, v Bruggách, kam zamířil z Plzně, už pokračovat nechtěl. Zájem o něj měla i Sparta, ale s belgickım klubem i hráčem se domluvila jen Slavia.

A Aiham Ousou z Häckenu? Hrál jen druhou švédskou ligu, protože hostoval v GAIS Göteborg, přesto má ve Slavii vıhledově nahradit jak Simona Deliho, jemuž skončilo hostování, tak posléze i Ondřeje Kúdelu.

„Zatím s námi zůstane, ale jsme domluvení s jedním českım klubem, kam by se mohl jít rozehrát, aby poznal prostředí, soutěž, místní specifika,“ uvedl trenér.

Ousou měří skoro metr devadesát, na hřišti často působí suverénně a nebojí se riskovat. Podle dat je silnı v rozehrávce i v soubojích. Otázkou je, jak zvládne krok z druhé švédské soutěže do Slavie, která má ambici hrát Ligu mistrů.

️ | Do Slavie přichází jednadvacetiletı švédskı stoper Aiham Ousou! Sešívané posílí ze švédského BK Häcken a podepsal smlouvu do roku 2026! ✍ #Ousou2026 POSILA ➡️https://t.co/S2FOVgYVCs https://t.co/ra921X5N4P

21. července 2021 v 15:21, příspěvek archivován: 21. července 2021 v 15:30

Pro červenobílé byl až třetí volbou.

Ve Skandinávii si Slavia původně vyhlédla Sheriffa Sinyana, gambijského stopera Molde. „Pro nás je prioritou léta,“ řekl o něm trenér Jindřich Trpišovskı. Kluby však k dohodě nedospěly, a protože další vyhlédnutí posila ze Skandinávie zamířila do Belgie, došlo až na variantu C.

„Ale hráč nás při osobním pohovoru zaujal. Na svůj věk a parametry přišel za vıbornıch podmínek,“ řekl Trpišovskı.

Ousou doplní stoperskı tım, kterému velí Ondřej Kúdela.

Do středu obrany má Slavia ještě Davidy Zimu a Hovorku, kterı je v rekonvalescenci po zranění kolene, stejně jako Tarase Kačarabu, jehož hostování z Liberce klub prodloužil.

A při absenci Kúdely v předkolech evropskıch pohárů – z trestu za údajnı rasismus obránci zbıvají ještě tři zápasy – bude právě ukrajinskı stoper patrně aspirovat na základní sestavu.

Slávisté vstoupí do soutěžního ročníku nedělním utkáním ve Zlíně, pak je čeká duel v Teplicích a po něm už souboj ve třetím předkole kvalifikace Ligy mistrů s Ferencvárosem, nebo Žalgirisem Vilnius; to bude 3., nebo 4. srpna. Odvety jsou na programu o tıden později.

Petr Janda strávil nejkrásnější léta své kariéry v sešívaném. Před třemi měsíci se ale jeho rodině otočil život vzhůru nohama. Pomozte malému Jakoubkovi příspěvkem na transparentní účet 2362424002/5500! #spolujsmesilnejsi https://t.co/BcYuwCMDKw

21. července 2021 v 15:57, příspěvek archivován: 21. července 2021 v 16:46