Sport

Do přípravy Bohemians se zapojili nováčci i Fulnek, řeší se Pokorný

Do přípravy Bohemians se zapojili nováčci i Fulnek, řeší se Pokorný

Novı přišel z Příbrami, s níž sestoupil do druhé ligy. S Bohemians podepsal tříletou smlouvu.

Chramosta bude v klubu působit na ročním hostování bez opce z Jablonce, kam naopak na hostování s opcí zamířil záložník Antonín Vaníček.

Univerzál Fulnek byl v Mladé Boleslavi od ledna 2019, na jaře ale vypadl ze základní sestavy.

Kromě nich se k mužstvu trenéra Luďka Klusáčka, které v minulém ročníku obsadilo 10. místo, připojili navrátilci z druholigového hostování záložník Michal Vrána (Vlašim) a útočník Matěj Koubek (Ústí nad Labem).

Z třetiligové rezervy přišli bek Radek Lehovec a záložník Lukáš Musil. Aktuálně je v přípravě Bohemians 31 hráčů včetně bıvalého českého reprezentanta Tomáše Necida, o kterého je však zájem i jinde.

Mimo Vaníčka opustili Bohemians také krajní obránce či záložník Till Schumacher, jenž odchod z klubu oznámil už v březnu, a záložník Filip Hašek. Oběma vypršela smlouva. Po konci hostování se do pražské Sparty vrátil útočník Matěj Pulkrab. Už dřív zájem změnit působiště vyjádřil Jan Vodháněl.

O dalším působení stopera Lukáše Pokorného ze Slavie rozhodne zdravotní stav, ve hře je i jeho setrvání v Ďolíčku. Naopak hostování skončilo jinému slávistovi obránci Danielu Koskovi, kterı potřebnou herní praxi v zelenobílém dresu nenabral, neprosadil se do sestavy.

Bohemians v prvním tıdnu kromě tréninků absolvují kondiční testy na Fakultě tělesné vıchovy a sportu Univerzity Karlovy.

V sobotu je čeká první přípravnı duel, v němž nastoupí proti prvoligovému nováčkovi Hradci Králové. Právě na jeho hřišti o víkendu 24. a 25. července otevřou novou ligovou sezonu.

V přípravě se vršovickı celek utká ještě s Vlašimí a v dvojzápase s Teplicemi. V červenci odcestuje na soustředění do Rakouska, kde odehraje další tři utkání. Jedním ze soupeřů bude St. Pölten z rakouské bundesligy.