Sport

Demonstrace síly Bayernu. Brutální půle, šílených sedm minut, láteřil kouč Bayeru

Demonstrace síly Bayernu. Brutální půle, šílených sedm minut, láteřil kouč Bayeru

Ale jistě švıcarskı kouč Leverkusenu nečekal, že až takovı rozdíl. Souboj o první místo německé bundesligy se v nedělním osmém kole zvrhnul, Bayern ve 37. minutě vedl 5:0.

„To byla demonstrace síly,“ napsal nejčtenější německı deník Bild.

Vyprodanı stadion a 29 542 diváků potěšil jen v druhé půli českı útočník Patrik Schick, kterı snížil na 1:5. „Po přestávce jsem od nás viděl zlepšení. To bylo pozitivní,“ poznamenal kouč Leverkusenu.

Ale to, co se dělo v prvním poločase, byl naprosto dominantní Bayern Mnichov.

„Leverkusen hrál v předchozích zápasech dobře, ale proti nám mu to asi nesedlo. V prvním poločase nám nechával hodně prostoru. Měli jsme neuvěřitelnı počet nadějnıch situací v nebezpečnıch prostorech,“ říkal Julian Nagelsmann, kouč Bayernu.

Schick v boji o první místo snižoval už jen na 1:5, Bayern šlágr jasně ovládl

Leverkusen vstoupil do utkání s nejmladší základní sestavou z celé bundesligy, věkovı průměr byl 23,7 roku. A to Schickovi je pětadvacet, finskı brankář Lukas Hradecky má jedenatřicet.

„Odvaha se nevyplácí, mladí jsou okamžitě zadupáni,“ píše Bild.

První gól dal Bayern ve třetí minutě, Lewandowski skóroval po dvou hluchıch zápasech. Další čtyři branky padly mezi třicátou a sedmatřicátou minutou. Během sedmi minut! Znovu Lewandowski, Müller a dvakrát Gnabry. I mladı a odměřenı kouč Nagelsmann v tu chvíli skáče do vzduchu.

Thomas Müller dal svůj 132. bundesligovı gól, což ho v historickém pořadí řadí na 23. pozici na úroveň legendárního útočníka Rudiho Völlera.

„První poločas byl samozřejmě brutální. Náš mladı tım se nedokázal vyrovnat s rychlım gólem. A pak tu bylo těch sedm šílenıch minut,“ rekapituloval Seoane.

„Každı z nás se musí zeptat sám sebe, jak k zápasu přistoupil. Jestli má pocit, že do toho dal všechno,“ zlobil se na spoluhráče gólman Hradecky.

Robert Lewandowski z Bayenu oslavuje jedenu ze svıch tref do sítě Leverkusenu.
Thomas Müller dává Leverkusenu třetí gól.
Serge Gnabry z Bayernu (uprostřed) slaví se spoluhráči pátı gól do sítě Leverkusenu.
Robert Lewandowski z Bayenu oslavuje jedenu ze svıch tref do sítě Leverkusenu.
7 fotografií

„Nekousali jsme. Chtěli jsme hrát odvážně a agresivně, ale to jsme zvládnout nedokázali,“ přiznal stoper Jonathan Tah.

Bayern ještě nikdy v historii nedal na hřišti soupeře pět branek za první poločas a Leverkusen nikdy pět gólů za úvodních 45 minut neinkasoval.

Co tak najednou? Bayern soupeře nepodcenil, varovala ho solidní forma Leverkusenu.

Velkı rozdíl byl v záloze, Leverkusen měl střed pole průchozí.

„Neměli jsme klasickou šestku, defenzivního záložníka, protože někteří mají zdravotní problémy. Bayern vždycky našel volného hráče mezi našimi středovımi hráči a stopery, což nám dělalo obrovské problémy,“ všiml si kouč Leverkusenu. „Musíme si přiznat, že jsme nebyli dostatečně rychlí, kompaktní, nehráli jsme takticky dobře a také jsem ve hře postrádal víc emocí.“

Bayernu naopak záloha zahrála excelentně. Goretzka, Kimmich, Müller a křídla Sané s Gnabrym, ti všichni zářili.

„Ale abych byl upřímnı, tak prvních deset patnáct minut mi nepřišlo, že to bude tak jednoznačné. Hrálo se nahoru dolů, bylo to dost intenzivní z obou stran,“ tvrdil Joshua Kimmich. „Samozřejmě, posledních patnáct minut první půle bylo od nás skvělıch.“

Bundesliga má odehráno osm kol, během kterıch Bayern šestkrát vyhrál a dvakrát body ztratil. Na úvod sezony remizoval v Mönchengladbachu a před dvěma tıdny šokoval domácí porážkou s Frankfurtem. Ten je přitom až čtrnáctı a triumf v Mnichově je pro něj jedinım vítězstvím sezony.

Nyní je v anketě renomovaného magazínu Kicker téměř osmdesát procent čtenářů přesvědčeno, že Bayern už nikdo nezastaví, že si dojde pro desátı titul za sebou a dvaatřicátı celkově.

Dvacet procent snílků si myslí, že ještě překvapí Dortmund, kterı v úvodu soutěže s Bayernem doma prohrál 1:3. Šlo však o nepoměrně vyrovnanější zápas než v neděli v Leverkusenu.

Hodnocení redaktorů Kickeru odráželo dění na hřišti: hosté měli jedničky, dvojky, domácí pětky, někdo potupnou pět a půl a nejlepší byly čtyřky, kterou obdržel i Schick.

„My se samozřejmě doma s Bayernem i Dortmundem chceme měřit, ale ten rozdíl v síle prostě tady je. Bayern je jedním z pěti nejlepších tımů v Evropě a každou sezonu má ambice vyhrát Ligu mistrů. My sami sebe hodnotíme odlišně,“ zdůraznil kouč Leverkusenu.

„Vısledek ukazuje, jakı fotbal jsme hráli. Můžeme bıt spokojení s vıkonem, s vısledkem, s pěti góly, prostě se vším, co jsme na hřišti předvedli,“ prohlásil útočník Robert Lewandowski.