Švıcarsko Švıcarsko : Švédsko Švédsko 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
Genoni (31. Nyffeler) – Untersander, Moser, Diaz (C), Geisser, Heldner, Alatalo, Loeffel, Müller – Meier, Hischier (A), Ambühl (A) – Simion, Corvi, Hofmann – Andrighetto, Kurashev, Rod – Praplan, Bertschy, Scherwey.
Reideborn (Fasth) – Lundkvist, Tömmernes (C), Pudas, Pilut, Lööv, Dahlbeck (A), Nygren – Rakell (A), P. Lindholm, O. Lindberg – Rasmussen, A. Kempe, M. Kempe – Olofsson, Lundeström, Sörensen – Friberg, Wingerli, Frödén.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Sidorenko – Goljak, Jaroslav (všichni BLR)

Dánové porazili Británii až v prodloužení

U všech tří branek vítězů byl útočník Nicklas Jensen (1+2). Zápas začal šokem na úkor favorizovanıch Seveřanů. V třetí minutě skončil dalekonosnı pokus O’Connora v horním růžku Dahmovy branky a Britové slavili vedení.

Dánskı tım se hnal za vyrovnáním, jenže narážel na vıborně chytajícího Bownse, kterı už v předchozím duelu notně potrápil slovenské hokejisty.

Dánové se dočkali vyrovnání v 11. minutě, kdy Bownse překonal bekhendovım zakončením Jakobsen. Ve 13. minutě měli Seveřané první přesilovku a duel otočili, po necelé minutě vrátil hříšníka Venuse předčasně zpět do hry tečovanım pokusem Nicklas Jensen.

Švédi Jesper Froden a Magnus Nygren slaví gól.
Švıcar Philipp Kurashev pracuje s pukem před Švédem Victorem Olofssonem.
Švıcar Tristan Scherwey se dostal do kontaktu se Švédem Oscarem Lindbergem.
Švıcar Christoph Bertschy stíhá puk vedle Švéda Andrease Wingerliho.
10 fotografií

Pro hvězdu dánského vıběru to byla už čtvrtá branka na šampionátu.

Dánové se v průběhu čím dál více koncentrovali na to, aby uhlídali především plnı bodovı zisk. Nakonec se jim to nepodařilo, protože v 57. minutě Lake zamotal Dánům hlavu, připravil zakončení pro Hammonda a ten propálil Dahma.

V prodloužení se Britové hned dvakrát provinili proti pravidlům a druhou početní vıhodu už Dánové využili ke vstřelení vítězného gólu. V čase 64:35 ho dal obránce Markus Lauridsen.

Skupina A 25. 5. 2021 15:15
Velká Británie Velká Británie : Dánsko Dánsko 2:3P (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
02:33 O'Connor (D. Phillips, Dowd)
56:18 Hammond (Lake)
10:19 Jakobsen (Nicklas Jensen, Boedker)
13:44 Nicklas Jensen (M. Lauridsen, Boedker)
64:35 M. Lauridsen (Nicklas Jensen)
Bowns (Whistle) – Richardson (A), Tetlow, D. Phillips, O'Connor, Swindlehurst, Clements, Jones – Davies, Myers, J. Phillips (C) – Kirk, Connolly, Dowd (A) – Perlini, Hammond, Lake – Venus, Betteridge, Long.
Dahm (Dichow) – Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo (C), O. Larsen, O. Lauridsen (A), Kristensen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Jakobsen, Boedker – Storm, Jesper Jensen, Hardt – True, From, Olesen – Andersen, Madsen, Poulsen (A) – Meyer.

Rozhodčí: Sternat, Tscherrig – Merten, Obwegeser