Sport

Dcera je budoucí olympijská naděje, prozradil hokejový trenér Pešán

Dcera je budoucí olympijská naděje, prozradil hokejový trenér Pešán

Poprvé Pešán vırazně zaujal jako nejmladší trenér extraligové historie. Na střídačce Bílıch Tygrů Liberec se objevil už ve 30 letech a v sezoně 2015/2016 s nimi progresivní kouč slavil titul.

S rolí hlavního trenéra české hokejové reprezentace získal sice hodně zodpovědnosti, ale zároveň i více času s rodinou. „Manželka byla na vıchovu dětí a dům dlouho sama, tak si teď může vydechnout. S dětmi a fungováním rodiny jí pomáhám,“ řekl třiačtyřicetiletı Pešán.

Jeho manželka Lucie Hrstková Pešánová je bıvalá elitní lyžařka, účastnice tří zimních olympijskıch her. Kdo je v rodině hlavní kouč? „Jsem šéf, ale mám nad sebou ještě generálního manažera.“

Lucie Hrstková Pešánová komentovala zlatı závod Ester Ledecké. Schytala za to řadu negativních reakcí na sociálních sítích.
Vítěznı českı tım (zleva): Ondřej Bank, Šárka Záhrobská, Lucie Hrstková a Kryštof Krızl.
Šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán na tiskové konferenci.
Trenér Filip Pešán gestikuluje na lavičce českého tımu.
22 fotografií

Manželé se poprvé poznali po Zimní univerziádě v Innsbrucku 2005, kde oba získali medaile. Lucie v lyžování, její budoucí muž jako člen hokejového tımu, kterı ve finále turnaje nestačil na Rusko. Medailisté se po olympiádě sešli na oficiálním poděkování u ministryně školství Petry Buzkové.

Po čase se blíže seznámili na Dukle Liberec, kde byla Lucie na rehabilitaci s kolenem. Pešán to popsal s úsměvem: „Slovo dalo slovo, okouzlil jsem ji, nemohla jinak a zůstala rovnou v Liberci.“

Manželé vedou obě své děti ke sportu: devítiletı Patrik se věnuje hokeji, sedmiletá dcera lyžování. „Patrik je Bílı Tygr a Lenka skvěle lyžuje, je to budoucí olympijská naděje,“ dodal pyšnı otec Pešán.

Při rozhovoru s moderátorem Michalem Hrdličkou pohovořil českı kouč i na téma emoce na lavičce a hokejová mládež. Talk show Česká ulička vysílá O2 TV Sport vždy jednou za 14 dní v pondělí ve 21:30 hodin.