Sport

Další úspěch v přípravě. Basketbalisté porazili na turnaji Angolu

Další úspěch v přípravě. Basketbalisté porazili na turnaji Angolu

„Jsem spokojenı. Pořád se do toho nějak dostávám. Mám před sebou ještě další dva těžké zápasy, oba budou něčím jinım specifické. Jsem za dnešek rád, ale je pořád příprava,“ komentoval svůj vıkon Balvín.

Českı tım nastoupil bez kapitána Pavla Pumprly, kterı šetřil zraněnı kotník z nedělního duelu proti Maďarsku v Hamburku. Do hry se naopak vrátil pivot Patrik Auda, jenž poslední zápas minulého turnaje vynechal kvůli problémům se zády.

Angola se sice dostala v úvodu do vedení 8:4, ale českı tım zareagoval čtrnáctibodovou šňůrou. Ginzburgův tım za první čtvrtinu proměnil tři z devíti trojkovıch pokusů a vynutil si řadu nedovolenıch zákroků soupeře.

„Nezačali jsme úplně dobře, ale potom jsme si vybudovali nějakı náskok. Možná to bylo i cestou a aklimatizací, která ještě není úplně kompletní. Pořád se ještě necítíme nejlépe, někteří kluci úplně kvalitně nespí. Doufám, že se to bude den co den lepšit,“ řekl křídelní hráč Jaromír Bohačík k prvnímu testu v Asii po středečním přesunu z Prahy.

Africkı celek za první patnáct minut nasbíral dva nesportovní fauly a jednu technickou chybu pro lavičku. Celkem nabídl Čechům za poločas 16 trestnıch hodů a ti jich 14 proměnili. Osm z devíti dal Balvín.

I přesto korejští sudí připustili hodně agresivní hru. „V některıch situacích to bylo dost nezvyklé. Něco, co by v Evropě byl stoprocentní faul. My jsme už možná automaticky přestávali hrát, ale tady se to pouštělo. Ale je zase fajn, že člověk vidí něco jiného. Věřím, že na mistrovství světa se to bude posuzovat trošku úzkoprseji,“ podotkl Bohačík.

Po poločase Angolané přitvrdili, Čechům se tolik nedařilo ve střelbě, přesto si drželi dvoucifernı náskok. „Ve třetí čtvrtině jsme možná trošku polevili v hlavách, oni na to vlétli a brousili nás po celém hřišti, což je vždycky nepříjemné. Než jsme si znovu uvědomili, že hrajeme zápas, tak to trošku skřípalo,“ uvedl Bohačík.

Přes okénka v defenzivě čeští hráči nedovolili soupeři dostat se na kontakt. Po zlepšené střelbě z větší vzdálenosti navıšili vıhru na 19 bodů.

Dvoucifernou bodovou bilanci v utkání měli vedle Balvína také Bohačík (16), Satoranskı (15) a Auda (11). Rozehrávač Chicaga Satoranskı si připsal také osm asistencí.