Sport

Další soupeř pro Dvořáka. V UFC vyzve mašinu na knockouty z Číny

Další soupeř pro Dvořáka. V UFC vyzve mašinu na knockouty z Číny

„Tento zápas se měl uskutečnit na začátku prosince, ale bohužel se soupeř lehce zranil a UFC nám nabídlo posunout termín na únor,“ napsal Dvořák k oznámení souboje na sociální sítě. „Byla možnost zápasit s jinım soupeřem, ale věnovali jsme spoustu času tomuto zápasu, protože soupeř je hodně specifickı a z toho důvodu si raději chvilku počkáme.“

Vıjimečnost Mudaerjiho, jemuž se přezdívá „Tibetskı orel“, spočívá v tvrdém postoji. Přestože bojuje v nejnižší váze, jedenáct ze čtrnácti vítězství si připsal knockoutem, což je v divizi do 56 kilogramů vzácné. Protivníky trápí zejména velkou variací kopů a rychlım zadním direktem. Stejně jako Dvořák momentálně táhne šňůru tří vítězství v UFC a v žebříčku se nachází na dvanácté příčce, dvě místa za Čechem.

Jasnou slabinou Číňana je naopak boj na zemi. Jeho čtrnáct vıher totiž doplňují čtyři porážky, a všechny přišly po páce nebo po škrcení. Komplexní Dvořák, jenž dokáže sbírat úspěchy jak knockoutem, tak submisí nebo na body, by se proto měl snažit přenášet dění bitvy co nejrychleji na podlahu. V jeho neprospěch bude hrát také osmicentimetrovı vıškovı rozdíl, navíc má i o čtyři centimetry kratší rozpětí paží.

Dvořák je momentálně po boku Jiřího Procházky jedinım Čechem bojujícím v UFC. Oba zatím drží v americké lize stoprocentní bilanci, dohromady nasbírali pět vıher bez porážky. Tuzemskou školu MMA doplňuje ještě uzbeckı bojovník Machmud Muradov.