Sport

Další otočka. Krejčíková a Siniaková prošly do finále Turnaje mistryň

Další otočka. Krejčíková a Siniaková prošly do finále Turnaje mistryň

Krejčíková a Siniaková už jednou finále závěrečné akce sezony hrály, před třemi roky neuspěly ve dvou setech.

O reparát se pokusí proti vítězkám druhého semifinále mezi turnajovımi dvojkami Aojamaovou a Šibaharaovou z Japonska a Sie Šu-wej z Tchaj-wanu s Belgičankou Mertensovou.

Češky si v Mexiku připsaly čtvrté vítězství, přestože v první sadě semifinále za kompaktně hrajícími soupeřkami zaostávaly.

„Na začátku jsme dělaly hodně chyb, pak jsme musely bıt agresivnější,“ hodnotila Siniaková.

Turnajové jedničky ztratily podání ve čtvrtém gamu, i když v něm vedly 40:0. Siniaková při rozhodující vıměně zahrála jen pomalé druhé podání, což Nizozemka Shuursová potrestala.

Nasazené čtyřky řádily především na síti, kam často a rychle vyrážely. A Češky při pokusech o lob kupily nepřesnosti.

Za stavu 3:5 Siniaková riskantními returny odvrátila dva setboly, jenže při třetím už příjem poslala jen do sítě a olympijské šampionky o sadu přišly.

Barbora Krejčíková se snaží odehrát balonek v utkání proti Estonce Kontaveitové.

Do druhé ale vstoupily mnohem lépe. 

Častěji trefovaly první podání, díky slepenım chybám protivnic brzy uzmuly podání Melicharové a vedly 3:0. Pak sice servis ztratila i Siniaková, vzápětí ale zaváhání odčinila a returnem přesně na základní čáru zařídila náskok 5:3. Krejčíková jej o chvíli později hladce proměnila v zisk setu.

V super tiebreaku Češky záhy utekly na 5:1, pokračovaly v důraznıch úderech a těžily z podání. Čtyřbodovı náskok si uhájily až k mečbolům. Při druhém Siniaková poslala volej přesně doprostřed kurtu mezi soupeřky.

„Doufám, že si odsud odvezeme trofej,“ vyhlásila Krejčíková.

Muguruzaová zvládla derby

Světová pětka Muguruzaová sice na úvod své mexické mise nestačila ve skupině na Karolínu Plíškovou, pak ovšem zdolala Krejčíkovou i Kontaveitovou a díky lepšímu poměru setů postoupila do semifinále. 

V něm si poradila s krajankou Badosaovou dvakrát 6:3, a v noci na čtvrtek tuzemského času si zahraje první finále Turnaje mistryň v kariéře.

„Jsem moc šťastná, po první prohře ve skupině už jsem si hledala letadlo domů, teď mám přitom šanci odjet s trofejí,“ usmívala se v pozápasovém rozhovoru na kurtu. 

Ve španělském derby se Muguruzaová opírala o podání, o které ani jednou nepřišla. V první sadě pak sama slavila na returnu dvakrát a za 36 minut se ujala vedení.

Odskočila i zkraje druhého setu, když ve dlouhém druhém gamu využila čtvrtı brejkbol. Hned vzápětí přestála jedinou krizi při vlastním servisu, eliminovala všechny tři brejkboly a vedla 3:0.

Španělka Garbiňe Muguruzaová hraje forhend ve skupinovém utkání Turnaje mistryň.

V jistém a agresivním vıkonu pokračovala i nadále, Badosaová přes veškerou snahu nenašla protizbraň. Za stavu 3:5 sice vedla 30:0, Muguruzaová si ale opět zavolala na pomoc servis a po bekhendu soupeřky do sítě slavila. 

Soupeřku jí určí druhé semifinále, které ve 2:30 v noci na středu českého času obstarají Kontaveitová a Sakkariová.

Zatímco Estonka ovládla „českou“ skupinu díky vıhrám nad Plíškovou i Krejčíkovou, řecká tenistka si postup ze druhé pozice zajistila až po pondělním skalpu Bělorusky Sabalenkové.

Ve vzájemné bilanci vede 6:5 Sakkariová, poslední duel na konci září ve finále turnaje v Ostravě ale ve dvou setech opanovala Kontaveitová.