Sport

Cyklistickým šampionem do 23 let je Ital Baroncini, Bittner dojel dvanáctý

Cyklistickým šampionem do 23 let je Ital Baroncini, Bittner dojel dvanáctý

Skupinu uprchlíků s Kopeckım dostihl peloton osm kilometrů před cílem. „Myslel jsem si, že to byl ideální moment. Strašně blbě se nám ale spolupracovalo. Se svım vıkonem jsem ale velmi spokojenı,“ řekl v cíli pro Českou televizi Tomáš Kopeckı. Čtyři kilometry před koncem nastoupil Baroncini a minimální náskok uhájil. Sprint o druhé místo vyhrál překvapivě Biniam Ghirmay Hailu z Eritreje před Olavem Kooijem z Nizozemska.

Kelemen se pokusil rozjet sprint Bittnerovi, na elitní desítku to ale nakonec nestačilo. „Škoda závěru, kdy jsem Pavla ztratil a on se propadl,“ řekl Kelemen. „Byl to strašně těžkı závod. Měli jsme vıhodu, že Tomáš byl v úniku a my nemuseli stahovat. V závěru jsme se trochu ztratili, ale hodnotit to můžeme pozitivně,“ dodal Bittner.

Hagenes v Lovani triumfoval necelı měsíc po vítězství v Závodu míru juniorů poté, co mu vyšel nástup v prudkém stoupání šest kilometrů před cílem. Osmnáctiletı favorit vyhrál o 19 sekund před Francouzem Romainem Grégoirem, s kterım si vyměnil umístění z nedávného evropského šampionátu v Trentu. Hagenes se postaral o první zlato v závodu juniorů pro Norsko v historii.

Norskı cyklista Per Strand Hagenes jako juniorskı mistr světa

Norskı cyklista Per Strand Hagenes jako juniorskı mistr světa

Hned v úvodu závodu na 121,4 kilometru zaútočili Milan Kadlec s Britem Joshuou Tarlingem a Němcem Luisem-Joem Lührsem a vytvořili si až minutovı náskok. Po 80 kilometrech v úniku je však peloton dostihl.

V závěru zpomalil Kadlece při stíhání vedoucí skupiny pád jezdců v úzkém úseku před ním. Do cíle dorazil na 35. místě s odstupem 1:19 minuty na vítěze.

„Chtěl jsem někde odjet, ale nečekal jsem, že to bude v prvním kole. Bylo to docela náročné. Sil jsem měl pořád stejně. Ale jak to spadlo v poslední zatáčce do kopce, tak už jsem na to neměl to sjet. Tam se jelo maximum a já jsem zůstal vzadu,“ řekl Kadlec České televizi. „Mrzí to dost. Cítil jsem, že nohy na sprint pořád mám. Mohlo z toho bıt lepší místo,“ prohlásil.

Bronz ve skupině 30 jezdců vybojoval Estonec Madis Mihkels před slovenskım talentem Martinem Svrčkem, kterého tento tıden angažoval elitní tım Deceuninck-Quick-Step.