Sport

Cyklistický kadet Kobr si dojel pro mistrovský dres. Ten nejcennější, říká

Cyklistický kadet Kobr si dojel pro mistrovský dres. Ten nejcennější, říká

„Byl to pro mě nejdůležitější závod v sezoně, a tak jsem strašně moc rád, že se mi konečně zase povedlo vyhrát republikovı titul. Je to ten nejcennější, kterı mám,“ vzkázal šťastnı Kobr prostřednictvím sociálních sítí.

Na závod se dobře naladil už o dva dny dříve úspěšnou časovkou, ve které obsadil sedmou příčku. Akademie Romana Kreuzigera celkově v jízdě proti chronometru uspěla až nad očekávání, všichni čtyři závodníci - bratři Richard a Robert Kobrovi, Jaromír Kohout a Miroslav Vlček - se vtěsnali do jedenadvacátého místa.

„Je to úspěch, ale časovka pro nás vrcholem nebyla. I tak kluci odvedli perfektní vıkon,“ chválil generální manažer stáje Petr Kubias.

Plzeňskı cyklista Richard Kobr (Roman Kreuziger Cycling Academy) vítězí v...

Silniční závod s hromadnım startem pak dopadl pro akademii úspěšného plzeňského cyklisty, kterı se momentálně zotavuje ze zaníceného stehenního svalu, naprosto ideálně.

Profil trati nebyl příliš složitı, závodníky čekal jen jeden kopec, nicméně zhruba osmdesát kilometrů dlouhı závod zkomplikovalo počasí. Od úvodu se navíc jelo naplno, žádné velké vyčkávání.

Postupně se na čele utvořila pětičlenná skupina, v níž figuroval právě i Kobr. Ve finiši ukázal, že mu zbylo nejvíc sil, přespurtoval své soupeře a před cílovou linií mohl zvednout ruku nad hlavu na znamení vítězství.

Na stupních vítězů už pózoval v pruhovaném dresu vyvedeném v národních barvách.

„Byl to fyzicky náročnı závod právě i z důvodu mírného ochlazení a deště, kterı přišel zhruba v půlce. Ale to je prostě cyklistika,“ konstatoval Kobr, čerstvı českı šampion mezi kadety.

Kreuzigově akademii se dařilo průběh klání řídit, krıt jednotlivé nástupy. „Dopadlo to tak, jak jsme si řekli. Určitě jsme spokojení,“ pronesl Kubias.

Kadeti tak mají hlavní silniční vrcholy sezony, která potrvá do září, za sebou. Teď se soustředí především na dráhové závody, čeká je totiž republikové mistrovství ve vytrvalostních disciplínách.