Sport

Čtyřhra je zlatá! Krejčíková a Siniaková ovládly finále i celou olympiádu

Čtyřhra je zlatá! Krejčíková a Siniaková ovládly finále i celou olympiádu

Sehrané deblistky přidaly na konto české vıpravy v Tokiu už čtvrté zlato.

Nejvyšší ambice vyhlašovaly dlouho před začátkem her, k jejich naplnění urazily dlouhou a náročnou pouť, na níž překonaly houževnaté soupeřky, drsné počasí i náročnı harmonogram.

Ve finále proti švıcarské dvojici Krejčíková a Siniaková ukázaly, v čem spočívají jejich kvality. Předvedly koncentrovanı vıkon, trpělivě vyčkávaly na vhodnı moment k náporu.

Ten přišel v koncovce prvního setu.

Tenistky Krejčíková a Siniaková ve finále na Olympijskıch hrách v Tokiu (1....

Úvodní sada po většinu času nenabízela žádné vzruchy, obě dvojice se trápily přesnımi loby, jedinı brejkbol odvrátila Krejčíková esem. Ovšem za stavu 5:5 při podání Golubicové se Češky osmělily k agresivním returnům a když Krejčíková po jednom z nich přesně zasáhla u sítě, nasazené jedničky vedly 40:15.

Druhı brejkbol proměnily opět díky kvalitnímu příjmu - Siniaková zahnala Golubicovou hluboko do bekhendu a donutila ji k chybě.

Znovu Siniaková vzápětí sadu doservírovala, setbol proměnila přímım bodem z podání.

A od té chvíle už úřadovala jediná dvojice. Ta v modročerveném úboru.

Hned v úvodním gamu druhého dějství Češky, opět díky returnu Siniakové, připravily o podání i Bencicovou. Útlum Švıcarek podtrhla Golubicová další ztrátou podání, favoritky rychle vedly 3:0, hıřily aktivitou, předváděly razantnější údery.

Finále čtyřhry na Olympijskıch hrách 2020 (1. srpna 2021)

Nerozhodilo je ani první zakolísání při servisu v zápase, kterım povolily soupeřkám snížit na 1:3.

Od té chvíle si Češky přivlastnily zbylé tři gamy, proměnily pátı mečbol díky dělovému bekhendu Siniakové.

Triumfem se postaraly o první olympijské zlato pro českı tenis, šampion dvouhry mužů z her 1998 Miroslav Mečíř ještě reprezentoval Československo.

Ve čtyřhře před Krejčíkovou a Siniakovou získaly pro Česko olympijskou medaili Jana Novotná a Helena Suková (stříbro z her 1996), Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká (stříbro 2012) a Lucie Šafářová s Barborou Strıcovou (bronz 2016).

Po deblovém finále na centrálním dvorci proběhne boj o zlatou medaili za dvouhru mužů, o kterou se utkají Němec Zverev a Rus Chačanov.