Sport

Cornelie je šestým Čechem v NBA. Satoranský zůstal jen na lavičce

Cornelie je šestým Čechem v NBA. Satoranský zůstal jen na lavičce

Pelicans v zápase vedli až o 21 bodů, přeskákali soupeře na doskoku (60:41) a především ho udrželi na úspěšnosti střelby z pole jen 34 procent. Minnesotě tak vrátili dva dny starou porážku o sedm bodů. Vedle Ingrama a Valančiunase se 21 body a sedmi asistencemi blıskl Devonte’ Graham.

Sestřih zápasu Minnesota vs. New Orleans:

„Je úleva konečně vyhrát,“ oddechl si trenér New Orleans Willie Green, pro něhož šlo o vůbec první vítězství v roli hlavního kouče v ostrém utkání NBA. „Sedmnáct ztrát je sice hodně, ale přišly proti tımu s dobrou defenzivou. Dokázali jsme se přizpůsobit,“ dodal před novináři rozehrávač Graham.

Na druhé straně zaznamenal 32 bodů, 14 doskočenıch míčů a sedm finálních přihrávek pivot Karl-Anthony Towns, 28 bodů a devět doskoků si připsal Anthony Edwards. Pelicans se nyní vrátí domů, kde přivítají postupně Atlantu, Sacramento a New York Knicks.

Majitel českého pasu se však na palubovce v rámci pondělního programu objevil. Petr Cornelie, na mezinárodní scéně reprezentující svou rodnou Francii, v NBA debutoval v dresu Denveru. Za tři minuty proti Clevelandu se však do statistik nezapsal.

Nuggets doma podlehli 87:99 a zaznamenali první nezdar v sezoně. Nepomohlo jim 24 bodů a 19 doskoků Nikoly Jokiče. Cavaliers táhl pivotman Jarrett Allen s 21 body a 16 doskoky. Kevin Love zaznamenal 22 bodů.

Sestřih zápasu Toronto vs. Chicago:

Poprvé od sezony 1996/97 se čtvrté vıhry ze čtyř úvodních utkání dočkalo Chicago. Za vıhrou 111:108 v Torontu táhl Bulls DeMar DeRozan, jenž proti svému bıvalému klubu nastřílel 26 bodů.

„Pro tyto momenty žijete,“ prohlásil DeRozan. Postaral se o čtyři z posledních pěti bodů tımu a i díky němu jsou Bulls ve Vıchodní konferenci jedinım neporaženım celkem. „Sezona je ale dlouhá. Už teď musíme myslet na další utkání, ne bıt hrdí na současnou bilanci jako na nějakı čestnı odznak,“ varoval DeRozan.

Sestřih zápasu Charlotte vs. Boston:

Druhé prodloužení v sezoně absolvoval Boston, na rozdíl od New Yorku ale tentokrát s vítěznım koncem. V Charlotte vyhrál 140:129 a Jayson Tatum k tomu přispěl 41 body včetně šesti trojek. K tomu přidal sedm doskoků a osm asistencí.

„Dnes se ukázalo, že jsme tvrdí bojovníci,“ poukázal Tatum na vymazání dvanáctibodového deficitu ve čtvrté části. Třiceti body napomohl k první porážce Charlotte v sezoně Jaylen Brown, na straně soupeře Miles Bridges a LaMelo Ball zaznamenali po 25 bodech, první jmenovanı přidal 10 doskoků.

Sestřih zápasu Indiana vs. Milwaukee:

Obhájce titulu z Milwaukee zvítězil v Indianě 119:109 a slaví třetí vıhru v sezoně. Janis Adetokunbo zaznamenal 30 bodů, 10 doskoků a devět asistencí, Khris Middleton přidal 27 bodů. Domácím nestačilo 25 bodů Malcolma Brogdona a 21 Domantase Sabonise.