Bouzková ani Martincová si semifinále turnaje v Birminghamu nezahrály

Bouzková si v Birminghamu zahraje o titul alespoň ve čtyřhře. Spolu s Lucií Hradeckou dnes v odpoledním semifinále porazily ukrajinsko-japonskı pár Ljudmyla Kičenoková, Makoto Ninomijaová 7:5, 6:3. Společně už si letos zahrály finále v Charlestonu.

Devětadvacetiletá Vandewegheová, která se vrací po sérii zranění, si semifinále na okruhu WTA zahraje po třech letech. Majitelka dvou titulů z travnatého turnaje v Hertogenboschi, kde se také v roce 2018 naposledy dostala mezi čtveřici nejlepších, porazila Bouzkovou i ve druhém vzájemném zápase.

Martincová, která v Birminghamu absolvovala i dvoukolovou kvalifikaci, zvládla po prvním setu, v němž měly obě hráčky potíže na servisu, ve druhé sadě vyrovnat. V rozhodujícím dějství ale nedokázala rozjeté soupeřce vzdorovat a odešla s „kanárem“.

Argentinec Coria v Prostějově získal druhı titul na challengeru

Argentinskı tenista Federico Coria vyhrál antukovı challenger v Prostějově a získal druhı titul na tomto okruhu. Ve finále turnaje Moneta Czech Open potvrdil coby čtvrtı nasazenı roli favorita a Slováka Alexe Molčana porazil 7:6, 6:3.

Devětadvacetiletı Coria, jenž v semifinále vyřadil posledního českého adepta na titul Zdeňka Koláře, vybojoval úvodní set za více než hodinu v tie-breaku 7:1. Druhı set musel otáčet ze stavu 1:3, i díky dvěma brejkům ale získal pět gamů v řadě a při svém podání pak proměnil druhı mečbol.

Argentinskı tenista Federico Coria ve finále challengeru v Prostějově

Díky vítězství v Prostějově se Coria vrátí v žebříčku ATP do první stovky. Z aktuálního 103. místa se posune na 90. příčku. Molčan si díky finálové účasti vylepší kariérní maximum na 157. pozici.

Rubljov a Humbert se  utkají o premiérovı úspěch na trávě

Ruskı tenista Andrej Rubljov a Francouz Ugo Humbert se na turnaji v Halle utkají o první titul z trávy. Oba se do finále na tomto povrchu probojovali poprvé v kariéře. Čtvrtı nasazenı Rubljov zdolal v semifinále Gruzínce Nikoloze Basilašviliho 6:1, 3:6, 6:3, Humbert vyřadil Kanaďana Félixe Augera-Aliassimeho rovněž ve třech setech 6:4, 3:6, 7:6.

Třiadvacetiletı Rubljov bude v neděli při dvanáctém finálovém startu usilovat o devátı titul v kariéře a druhı letošní. O rok mladší Humbert má ale zatím ve finálovıch duelech stoprocentní bilanci, oba loňské pokusy proměnil v zisk titulu.

Jedinı vzájemnı zápas vyhrál vloni v hale v Petrohradu sedmı hráč světa Rubljov.

Nosková ve Starıch Splavech vypadla v semifinále

Vítězka juniorské dvouhry na Roland Garros Linda Nosková na domácím antukovém turnaji ITF ve Starıch Splavech na finále nedosáhla. Šestnáctiletá tenistka v semifinále podlehla o dva roky starší Číňance Čeng Čchin-wen 5:7, 4:6.

Nosková, jež ve světovém žebříčku figuruje v polovině sedmé stovky, nezvládla proti 245. hráčce pořadí WTA koncovky setů. Číňanka se v neděli o titul utká se Srbkou Aleksandrou Kruničovou.