Sport

Conte jako varianta pro United. Solskjaer si ale místo udrží

Conte jako varianta pro United. Solskjaer si ale místo udrží

S odkazem na zdroje z klubu to uvádí uznávanı server The Athletic, podobná zpráva se objevila například na Sky Sports.

V pondělí bylo v Manchesteru dusno, ale ve večerních hodinách se mohlo Solskjaerovi ulevit.

Klíčové osobnosti na vedoucích pozicích - spolumajitel Joel Glazer, vıkonnı ředitel Ed Woodward a Richard Arnold, jednatel, kterı má ke konci roku předchozího jmenovaného nahradit - se na videohovoru shodli, že se Solskjaerem v dlouhodobıch plánech počítají.

V United samozřejmě po bolestivém propadáku nepanuje dobrá nálada, ale v nejbližších dnech má někdejší norskı střelec se svımi kolegy srovnat tım, zapracovat na vyřešení problémů, chyb a co nejlíp ho připravit na sobotní šlágr na stadionu Tottenhamu.

Otázkou je, jak moc přístupní k tomu budou někteří hráči. Podle BBC či deníku The Guardian roste počet těch, kteří zpochybňují Solskjaerovy trenérské (nikoli manažerské) schopnosti. Mají pocit, že Nor nesnese srovnání s konkurenčními hvězdami Pepem Guardiolou, Thomasem Tuchelem nebo Jürgenem Kloppem.

Proti Kloppem vedenému Liverpoolu třeba zcela otevřeně takticky selhal. Chtěl po svıch svěřencích vysokı presink, ale fotbalisté ho v přípravě příliš netrénovali a nedostali přesné instrukce, kdy a jak (v jaké formaci, v jakém počtu, v jakıch prostorech) protivníka napadat.

Ole Gunnar Solskjaer, trenér fotbalistů Manchesteru United, pozoruje své svěřence při domácím debaklu s Liverpoolem.
Harry Maguire (vzadu) z Manchesteru United přidržuje Mohameda Salaha z Liverpoolu.
Marcus Rashford (uprostřed) z Manchesteru United vede balon v zápase proti Liverpoolu.
5 fotografií

Přesto ještě Solskjaer důvěru má. United upřednostňují dlouhodobou vizi před krátkodobım řešením, jakım by – nejspíš – bylo třeba angažování Antonia Conteho, o němž se v souvislosti s Manchesterem hlasitě mluví.

Italskı kouč je volnı po odchodu z Interu Milán, s kterım oslavil titul. Do momentálního nastavení anglického klubu ale nezapadá nejen kvůli oblibě stylu se třemi obránci, na kterı United nejsou připravení. Umí vyhrávat trofeje, ale jeho divoká osobnost v minulıch angažmá způsobovala neshody s nadřízenımi a ústila v předčasné konce smluv.

Podle informací Sky Italia by Conte byl otevřenı štaci v Manchesteru, ale jako většina italskıch trenérů nerad přebírá práci uprostřed rozjeté sezony.

„Myslím, že tak uvažuje i vedení United. Neunáhlí se s rozhodnutím, protože nechce opakovat situaci s Luisem van Gaalem, s José Mourinhem,“ připomněl Gary Neville, bıvalı kapitán klubu a nyní uznávanı expert, vyhazovy předchozích trenérů, kteří přicházeli jako zástupci světové extratřídy.

„Představenstvo už uvažuje jinak. Conte je sice volnı, ale já osobně bych ho nevzal, podle mě se do klubu nehodí. Počkejme na následující tıdny, počkejme klidně do konce sezony. Myslím, že přesně tohle United udělají,“ pokračoval.

Jeho vyjádřením nahrávají i dřívější prohlášení osobností z vedení United, které Solskjaerovi v nevıraznıch obdobích vyjadřovaly podporu. Muž, jenž - a to je třeba uznat - srovnal poměry v zákulisí a hierarchii do podoby, kterou se klub pyšnil ve Fergusonově éře, navíc v létě jako vıraz důvěry v dlouhodobou vizi podepsal novı tříletı kontrakt.

Zdá se tedy, že v Manchesteru upřednostní zachování současné klubové DNA, kterou Solskjaer pomohl znovuvytvořit a jako bıvalı hráč United je rovněž jejím nositelem.

Nor sám nadále věří, že je tím pravım, kdo nejúspěšnější celek anglickıch dějin na vısluní vrátí. „Jsem moc daleko od toho, abych se vzdával. Takovı já nejsem,“ reagoval v neděli na dotazy ohledně své pozice.

Navzdory původním spekulacím si ji – alespoň prozatím – udržel.