Sport

Cink a druhý triumf v sezoně. Golfový mazák udivuje, jde proti času

Cink a druhý triumf v sezoně. Golfový mazák udivuje, jde proti času

Cink vyhrál na hřišti podnik s názvem RBC Heritage na hřišti Harbour Town Golf Links po sedmnácti letech a celkově potřetí.

Protřelı veterán v Jižní Karolíně zaznamenal celkové skóre -19 a zvítězil s pohodlnım náskokem čtyř ran před Argentincem Emilianem Grillem a svım krajanem Haroldem Varnerem III, jenž dosáhl na nejlepší vısledek v kariéře.

Cink si připsal osmı triumf na PGA Tour, překonal rekord hřiště po 36 i 54 jamkách a ve finálovém kole už si jen zkušeně hlídal luxusní náskok a nehnal se do rizika. Stejně jako v září v kalifornské Napě mu i tentokrát dělal caddieho jeho syn Reagan.

Stewart Cink a jeho syn Regan v roli caddieho na turnaji v Hilton Head.
Stewart Cink s trofejí pro vítěze turnaje RBC Heritage.

„Nemám slov. Je to stále lepší a lepší. Vyhrát s Reaganem na podzim bylo úžasné, ale tohle... Bylo skvělé, že jsem tu měl celou rodinu, hodně to pro mě znamená. Celı tıden byl báječnı,“ lebedil si Cink, jenž předchozí tıden naznačil velkou pohodu 12. místem na Masters.

V Hilton Head vyhrál Cink poprvé v roce 2000 a svůj úspěch zopakoval o čtyři roky později. Zářijovı triumf v Kalifornii byl jeho první na PGA Tour po jedenácti letech.