Sport

Choupenitch byl v prvním poolympijském turnaji zase bronzový

Choupenitch byl v prvním poolympijském turnaji zase bronzový

„Jsem vážně spokojenı, protože jsem měl hodně dobrıch soupeřů. A taky je pravda, že když už se zadaří, tak beru jen první nebo třetí místo,“ zhodnotil sedmadvacetiletı Choupenitch v tiskové zprávě vystoupení v konkurenci 140 šermířů z 25 zemí.

Pro Choupenitche byl turnaj nižší kategorie především přípravou před Světovım pohárem, kterı začne 10. prosince v Dubaji. „Potřeboval jsem si zašermovat a v tomhle směru se vše splnilo a jsem spokojenı,“ řekl.

Pět ze šesti soubojů do pěti bodů vyhrál v kvalifikační skupině a další čtyři z pěti ve vyřazovacích bojích na patnáct zásahů. „Byl to nejlepší trénink, jakı jsem mohl mít. Vím, že jsem tam měl hodně dobrıch, ale i špatnıch momentů,“ konstatoval fleretista.

Do turnaje šel brněnskı rodák v úplně jiné pozici než před olympiádou. Teď poznává na vlastní kůži dopady svého úspěchu. „Byl jsem najednou lovnou zvěří. Každı měl obrovskou chuť mě porazit, bylo fajn si tu pozici vyzkoušet,“ svěřil se Choupenitch. „Soupeři byli agresivní, pokaždé, když mě zasáhli, křičeli nadšením,“ popisoval atmosféru, v níž šermoval.

Na oslavy olympijského triumfu už dávno zapomněl. Je v plné přípravě na sezonu. Z Chorvatska pokračoval rovnou na soustředění do Itálie. „Už si připadám jako kamioňák, za poslední měsíc najedu šest tisíc kilometrů,“ podotkl Choupenitch.