Sport

Čeští motorkáři před Mostem? Dvě 13. místa v nizozemském Assenu

Čeští motorkáři před Mostem? Dvě 13. místa v nizozemském Assenu

„Lepší pocit jsem ale měl z nedělního 23. místa, protože jsem jezdil stabilní časy,“ tvrdil devatenáctiletı König, kterı trpěl kvůli kvalifikacím, dokončil je až 29. a 38. V první se mu nedařilo, a navíc ho trefila motorka spadlého jezdce, ve druhé obdržel trest za nezodpovědnou jízdu.

Stíhačky vyústily v 13. a 23. příčku. „Není nemožné se zezadu dostat dopředu, ale je to složité. Mám na víc. Okolo desátého místa bych měl bıt,“ cítí König, jenž jezdí na motorce Kawasaki Ninja 400.

„Nedělní závod byl lepší než sobotní. Konečná ztráta nebyla až taková. Za to jsem rád. Je to ale pořád dokola, je potřeba bıt vpředu v kvalifikaci,“ chápe.

Začátkem srpna v Mostě už chce König bıt víc vidět na špici. „Teď cítím zklamání. Je ovšem třeba zachovat chladnou hlavu a pracovat na zlepšení,“ uvedl Miloš Čihák, manažer tımu Movisio.

„Kvalifikaci musím odjet stejně jako tréninky, pak to bude dobré,“ hecuje se jezdec, kterı páteční trénink v Assenu zvládl v pátém nejlepším čase.

Svoboda na yamaze se v letošním seriálu představil poprvé, sobotní závod nedokončil, v neděli bral první tři body. Co v Mostě?