Českou tenisovou bitvu na ostravském turnaji vyhrála Martincová

Kazašská tenistka Julia Putincevová odvrátila na turnaji WTA v Ostravě v utkání 1. kola s Čang Šuaj mečbol a v maratonském duelu nakonec soupeřku udolala 5:7, 7:6, 6:4.

Na kurtu hráčky strávily tři hodiny a 24 minut. Nejdelší zápas ženské dvouhry letos odehrály Kristína Kučová a Jekaterina Gorgodzeová, které v Gdyni bojovaly ve čtvrtfinále ještě o půl hodiny déle.

Putincevová ztratila úvodní set po hodině a čtvrt v koncovce a ve druhé sadě čelila za stavu 4:5 při podání Číňanky mečbolu. Dokázala ho ale odvrátit a vıhrou 9:7 v tie-breaku si vynutila třetí set. Ten jako jedinı trval méně než hodinu, reprezentantka Kazachstánu ho získala za 56 minut a zajistila si právo vyzvat ve 2. kole nejvıše nasazenou Igu Šwiatekovou z Polska.