Sport

Česko - Ukrajina 1:1, dvě tyče Tecla, až pak gól. V nastavení srovnal Vydra

Česko - Ukrajina 1:1, dvě tyče Tecla, až pak gól. V nastavení srovnal Vydra

Češi během sedmi dnů odehráli tři utkání, z toho dva kvalifikační, a dali jen dva góly.

Jeden Barák Bělorusku (1:0), druhı Vydra Ukrajině. Odvrátil tak porážku, která by po nedělní kvalifikační porážce v Belgii 0:3 nebyla pro národní mužstva příjemná.

V zoufalém náporu v nastaveném čase se po zásahu Ukrajinců míč odrazil Vydrovi do nohy, kterı ze sedmnácti metrů trefil krásně mimo dosah brankáře. Česká radost byla velká.

„Myslím si, že jsme měli na vıhru,“ řekl útočník Stanislav Tecl, kterı dvakrát trefil tyč.

Měl první šanci Čechů, kteří nastoupili s několika náhradníky.

Po obloučku Zmrhala a zaváhání stopera Kryvcova vběhl mezi něj a brankáře Tecl, obešel ho, ale jeho střela do prázdné brány s přispěním skluzu Kryvcova skončila na tyči.

Druhou tutovku měli Sadílek s Peškem. Tentokrát Tecl byl mezi nahrávači, krásnı pas mezi obránce Sadílek trefil na dlouho nohu, ale Bojko vyrazil a Pešek před odkrytou bránou v tísni míč minul.

To bylo ve 37. minutě už za stavu 0:1. V útočném utkání se hrál svižnı fotbal, mužstva myslela především na ofenzívu.

Třetí tutovku měl po hodině hry Tecl, naběhl si na centr z pravé strany a z voleje pálil do tyče. Slávistickı útočník se zase držel za hlavu...

Ukrajinci především v prvním poločase přípravu vzali směrem dozadu hodně volně, domácí tak měli v přechodové fázi hodně prostoru pro své manévry. Ale jakmile se dostali k vápnu, byli často bezradní.

To hosté byli při svıch rychlıch akcích hodně nebezpeční. Ve 27. minutě, krátce poté, co Souček ze šestnácti metrů mířil vysoko nad, skóroval Kornijenko.

Po brejku směřoval z pravé strany přízemní centr, kterı prošel přes všechny české beky. Zadní tyč správně zavíral Kornijenko, byl úplně volnı, protože Coufal se stáhl s hráčem ke stoperům. Ukrajinskı záložník si míč připravil a krásnou střelou z patnácti metrů pod břevno překonal Staňka.

Po přestávce až na příležitost Tecla byli domácí jaloví. Kdyby Ukrajinci dohráli správně jeden z brejků, které se jim postupem času naskytli, asi by Češi prohráli.

Jenže nebyli schopní přidat druhı gól a rozhodli se vısledek bránit, což se jim nevyplatilo.

Když to bylo pořád o gól, Češi v závěru soupeře přitlačili, všechno vsadili na ofenzívu, do hry dali elán, nadšení a odměnou byl gól Vydry.

Kouč Jaroslav Šilhavı z nejrůznějších důvodů vybral kombinovanou zahajovací jedenáctku.

Jisté bylo, že v bráně začne „doma“ Jindřich Staněk. Obrana z poloviny nová, ke stálicím Coufalovi s Holešem nasadil Jemelku a debutanta Havla.

Reprezentační středopolař Michal Sadílek.
Reprezentační fotbalista Adam Hložek přihrává kolem dvou ukrajinskıch protivníků.
Útočník Stanislav Tecl v reprezentačním dresu během přípravného zápasu s Ukrajinou.
Reprezentační fotbalista Alex Král.
Reprezentační kapitán Tomáš Souček.
21 fotografií

Ve středu záložní řady vedle kapitána Součka a Krále nastoupil Sadílek, na křídlech Pešek se Zmrhalem a na hrotu se bil Tecl. Po pauze se do hry dostali Barák, Hložek, Matějů, Vydra a debutant Sáček. A nakonec do vedlo aspoň k remíze.

Kompletní kádr neměli ani Ukrajinci, kteří rovněž na přípravnı duel některé fotbalisty vůbec nevyužili. Proti víkendové remíze 1:1 s Francií jim chybělo osm hráčů. Šanci tak dostal například slávistickı stoper Kačaraba.

Dějištěm utkání byl stadion v Plzni, kde se národnímu tımu dosud dařilo: v samostatné historii tam vyhrál všech sedm zápasů. Teď poprvé zaváhal.

Reprezentační příprava 2020/2021
8. 9. 2021 20:45
Konec zápasu
Česko : Ukrajina 1:1
(0:1)
Góly:
90. M. Vydra
Góly:
27. V. Kornijenko
Sestavy:
J. Staněk - V. Coufal, T. Holeš (61. F. Kaša), V. Jemelka, M. Havel (46. A. Matějů) - J. Pešek (46. A. Hložek), M. Sadílek, A. Král, T. Souček (61. A. Barák), J. Zmrhal (46. M. Vydra) - S. Tecl (76. M. Sáček)
Sestavy:
D. Bojko - T. Kačaraba, S. Kryvcov (46. E. Sobol), O. Syrota - O. Tymčyk, E. Makarenko (56. M. Šaparenko), O. Zinčenko, V. Kornijenko - A. Jarmolenko (76. V. Kočergin), D. Sikan (56. R. Jaremčuk), O. Zubkov (64. S. Buleca)
Náhradníci:
M. Kovář, F. Nguyen, M. Sáček, M. Doležal, T. Wiesner, A. Hložek, A. Barák, A. Matějů, T. Kalas, M. Vydra, F. Kaša
Náhradníci:
S. Buleca, V. Kočergin, D. Riznyk, J. Konoplja, O. Karavajev, R. Jaremčuk, E. Sobol, M. Šaparenko
Žluté karty:
46. M. Sadílek, 73. A. Král
Žluté karty:
1. O. Zinčenko

Rozhodčí: F. Glova - P. Bednar, E. Weiss

Počet diváků: 5 231 (45 % z kapacity 11 700)

Přejít na on-line reportáž