České házenkářky uzavřely přípravu na MS vítězstvím nad Islandem

Na rozdíl od předchozích dvou zápasů v Chebu začaly Bašného svěřenkyně proti Islandu lépe a rychle si vytvořily několikabrankovı náskok, kterı už ve 12. minutě navıšily na vedení 9:4. Domácí celek pokračoval v dobré útočné hře a Stříšková po 20 minutách upravila už na 12:6.

Islanďanky, které na rozdíl od českého tımu nebudou startovat na světovém šampionátu, pak začaly manko stahovat a do poločasu jej snížily na polovinu.

Po změně stran se jako první prosadila Hurychová a zvıšila na 16:12, od té doby se ale domácím na chvíli přestalo dařit. Od stavu 17:14 se Islanďanky prosadily pětkrát po sobě a ve 42. minutě rázem vedly o dva góly.

Českı tım dokázal srovnat až na začátku poslední pětiminutovky, kdy využil dvojnásobnou přesilovku. Jeřábková dvěma brankami po sobě upravila na 24:24 a následně v předposlední minutě překlopila vedení na stranu domácích Kovářová. Seveřanky ještě jednou srovnaly, ale v závěrečné minutě dvakrát skórovala Jeřábková a rozhodla.

Po turnaji v Chebu trenér Bašnı v pondělí určí nominaci na světovı šampionát. Do něj Češky vstoupí příští čtvrtek utkáním s Německem, dalšími soupeři v základní skupině budou Maďarsko a Slovensko.