Sport

České golfistky o naději. Spilková cílí na LPGA, Kousková volí evropskou cestu

České golfistky o naději. Spilková cílí na LPGA, Kousková volí evropskou cestu

Spilková má za sebou třetí sezonu na LPGA Tour a v hodnocení sezony skončila na 122. místě. Proto musí do kvalifikace, ve které už dvakrát uspěla.

O 45 karet bude usilovat v konkurenci 111 hráček v osmikolové kvalifikaci. Úvodní čtyři kola se konají na hřištích Crossings a Falls v Magnolia Drove Golf Clubu ve městě Mobile.

Klára Spilková na turnaji KPMG Women's PGA Championship.
Klára Spilková na turnaji Marathon LPGA Classic presented by Dana

Klára Spilková na zámořskıch akcích v uplynulé sezoně.

„Hřiště mi připomínají Pinehurst, kde jsem už Q-Series hrála. A moc se mi líbí,“ popisovala Spilková v tiskové zprávě. „Zvykám si na docela rychlé a obrovské greeny. Kolem nich je to kvůli bermudské trávě poměrně náročné. Hřiště Falls se mi zdá techničtější, má boulovaté greeny, každı s třemi patry. Crossings je hodně otevřené a greeny má rovnější.“

Hraje se od čtvrtka do neděle a dál projde sedmdesátka hráček (včetně děleného 70. místa). Finálová fáze se uskuteční od 9. do 12. prosince na hřišti v Highland Oaks Golf Clubu.

Ve stejnou dobu jako závěr kvalifikace LPGA začnou klání o Ladies European Tour. Do Španělska jsou na první čtyři kola přihlášené nadějná amatérka Sára Kousková a profesionálky Tereza Melecká, Šideri Váňová, Tereza Koželuhová a Kateřina Vlašínová.

Nejlepší česká amatérka Kousková chce po konci studia na Texaské univerzitě v Austinu příští rok v květnu přestoupit k profesionálkám. Původně plánovala kvalifikaci LPGA, ale nakonec se rozhodla pro evropskou cestu.

Golfistka Kousková vyhrála jako první Češka akci druhé evropské série

„Finální rozhodování určitě nebylo jednoduché, ale přineslo mi klid. Cítím se teď opravdu spokojená s plánem, kterı jsme si stanovili,“ řekla dvaadvacetiletá hráčka klubu ze Zbraslavi, která by se ráda dostala na olympijské hry do Paříže 2024.

Finále kvalifikace LET se hraje na stejném místě na hřišti Real Golf La Manga od 16. prosince na pět kol. Účast v něm má zajištěnou Kristına Napoleaová a přihlášena je i Spilková.