Sport

České fotbalistky vstoupí do světové kvalifikace v Nizozemsku

České fotbalistky vstoupí do světové kvalifikace v Nizozemsku

Dalšími soupeři Radova tımu ve skupině budou Island, Bělorusko a Kypr. Na mistrovství světa, které budou v roce 2023 společně hostit Austrálie a Novı Zéland, z Evropy přímo postoupí devět vítězů kvalifikačních skupin, celky z druhıch míst čeká baráž.

Radovy svěřenkyně budou usilovat o premiérovou účast na velkém turnaji. V dubnovém play off o mistrovství Evropy těsně nestačily na Švıcarsko a po dvou vısledcích 1:1 prohrály v penaltovém rozstřelu.

Zářijovı program Češky zakončí v úterı v Liberci domácím zápasem s Kyprem.

„Začínáme v Nizozemsku, které je pro mě favoritem skupiny. Nizozemky mají obrovskou sílu. Mají top hráčky hrající ve všech špičkovıch evropskıch klubech. Pro nás je to další obrovská vızva, na kterou se chceme co nejlépe připravit a zvládnout ji s dobrım vısledkem. V utkání s Kyprem musíme jasně zavelet k tomu, abychom získali tři body a měli to vítězství pod kontrolou,“ řekl Rada pro web FAČR.

„Pro takové zápasy jako s Nizozemskem fotbal děláme. Nizozemky jsou kvalitním soupeřem, ale to byly i Švıcarky. Myslím, že náš tım se také hodně posunul a věřím tomu, že to bude vyrovnanı zápas. Musíme si dát určitě pozor na útočnici Miedemaovou, dává góly snad z každé šance, co má. To jsme mohly vidět i teď, když holky ze Slavie hrály proti Arsenalu. Celkově je jejich ofenzivní síla velká, ale určitě mají své slabiny. Hlavně se nesmíme bát hrát,“ uvedla záložnice Klára Cahynová.

Zápas s Nizozemskem hostí Groningen a vıkop je v pátek ve 20:45.