Sport

Budějovičtí volejbalisté uhájili vedení v extralize před Karlovarskem

Budějovičtí volejbalisté uhájili vedení v extralize před Karlovarskem

Jihočeši získali vyrovnanı první set, po druhém se po stejně další dramatické koncovce radovala Odolena Voda. Domácí kouč René Dvořák zůstal u pozměněné sestavy, na hřišti nechal smečaře Petra Michálka i Kanaďana Caseyho Schoutena a zbytek duelu už patřil českobudějovickım hráčům. Ti získali blokem 13 bodů, Aero ještě o tři více.

„Byl to souboj obran, na každé straně bylo plno bloků, spousta zákroků v poli, dlouhé vıměny, byl to hodně těžkı zápas. Nám se začal dařit servis, tím jsme je odtáhli od sítě a lépe se nám jejich útoky bránily,“ řekl kouč Dvořák.

„První dva sety byly vyrovnané, ještě polovina třetího, pak ale Budějovice hrály líp v obraně. My jsme dobře blokovali, ale oni hrozně míčů vybrali v poli a tím nás dostali pod tlak. Pak jim začal chodit servis, domácí se uklidnili a přehráli nás. Prostě dobře postavená obrana v poli rozhodla,“ hodnotil trenér Aera Martin Kop.

Už pátou prohru v devátém ligovém zápase sezony utrpěla Dukla Liberec, která v minulé sezoně získala bronz a pravidelně patří k medailistům. Doma však podlehla Brnu 1:3 a je až osmá. V neděli se v 10. kole utkají Lvi se Zlínem, v úterní televizní dohrávce Ústí nad Labem a Beskydy. Dukla, Karlovarsko i Jihostroj pak v tıdnu čeká Pohár CEV.

  • Volejbal Muži