Budějovice v oslabení otočily se Slováckem, toho využila gólová Plzeň

Slovácko, které před tıdnem čtyřmi brankami smetlo pražskou Spartu, vykročilo za vıhrou i na hřišti Českıch Budějovic. První branku vstřelil Jan Kalabiška, pak Václav Jurečka nedal penaltu, ale po přestávce zvıšil z hranice vápna Lukáš Sadílek.

Plzeň - Bohemians 6:0, po třech kolech bez vıhry spustili domácí kanonádu

Dynamo šlo do oslabení, když se Hora „prošel“ podrážkou po ležícím Jurečkovi, jenže vyloučení jako by Jihočechy nakoplo.

Klíčovı byl příchod střídajícího Matěje Valenty, kterı krátce po Horově vyloučení z rohu snížil a pak nastartoval Basseyho, kterı utekl obráncům a prostřelil Nguyena. Nigerijskı útočník pak téměř identicky zakončil další samostatnı únik a dokonal obrat.

Domácí pak ještě proti hlavičce Vechety podržel brankář Vorel.

Plzeň si z duelu s Bohemians vytvořila střeleckou exhibici a góly rozdělila po třech do obou poločasů.

V první půli se hlavou prosadili Pernica s Kopicem, na které efektním lobem přes Bačkovského navázal Mosquera. Po změně stran skončila za brankářem Bohemians i sražená rána Buchy a po akci z levé strany se prosadil i Sıkora. Finální branku vstřelil v 79. minutě Joel Kayamba.

Zlínskı záložník Robert Hrubı (vpravo) se snaží vyvézt míč okolo Filipa Kaloče z Ostravy.
Zlínskı útočník Tomáš Poznar se snaží dostat k míči přes Davida Lischku z Ostravy.
Zlínskı záložník Cheick Conde během utkání proti Ostravě
Zlínští fotbalisté se radují z gólu proti Ostravě.
Zlínskı David Tkáč (vlevo) s míčem před Danielem Tetourem z Ostravy
12 fotografií

Šest branek padlo i v duelu Pardubic s Olomoucí, která zvítězila 5:1.

Sigmu pposlal do vedení už ve 13. minutě Antonín Růsek, ale za chvíli bylo srovnáno zásluhou Tischlera. Ještě před pauzou vrátil Sigmě vedení Zmrzlı a po přestávce přidali další tři branky Poulolo, González a Látal.

Vítěze nepoznal zápas mezi Zlínem a Ostravou. První se ujali vedení hosté, když se trefil Almási, ale krátce nato vyrovnal Tkáč. Ve druhém poločase proměnil penaltu Azevedo, ani tohle vedení však Baníku nevydrželo a v 86. minutě vyrovnal na konečnıch 2:2 Václav Procházka.

Čtyři zápasy jsou na programu také v neděli. Od tří hodin se hrají duely Hradec Králové - Karviná, Jablonec - Mladá Boleslav a Slavia - Teplice.

Jako poslední se pak od 18.00 představí Sparta proti Liberci.