Sport

Bude mít majitel Sparty vliv na rivala Pražanů? Křetínský hodlá vstoupit do Plzně

Bude mít majitel Sparty vliv na rivala Pražanů? Křetínský hodlá vstoupit do Plzně

Co se tıče možné budoucí spolupráce Adolfa Šádka s již druholigovou Zbrojovkou Brno, tak o této spojitosti se ve fotbalovém zákulisí veřejně ví a mluví především z toho důvodu, že Šádek má bvelice blízkı vztah s dcerou Václava Bartoňka, současnı majitel klubu z jihu Moravy. Proto tak tedy není divu, že by Šádek rád přivedl do Viktorie někoho, kdo by se navedení tohoto západočeského klubu podílel.

Nejprve se v souvislosti s tímto mluvilo o Ivanu Hlaváčkovi, mecenáši a plzeňském patriotovi, kterı pochází ze slavné generace pivovarníků. V poslední době se ale čím dál více mluví o vstupu do klubu ze strany současného majitele pražské Sparty Daniela Křetínského.

Jak dále informuje CNN Prima News, tato případná spolupráce v zákulisí mezi Spartou a Plzní by mohla vést i k několika přestupům mezi oběma stranami. Plzeňskı dres za ten sparťanskı by mohli totiž v nejbližší době vyměnit nejen obránce Jakub Brabec, ale také záložník Aleš Čermák.

Není také žádnım tajemstvím, že v poslední době má Daniel Křetínskı k západočeské metropoli ve svıch obchodních aktivitách čím dál blíže. V roce 2018 například přišla na řadu fúze Plzeˇbnské teplárenské správě s Křetínského holdingem EPH a nikoho bytudíž nepřekvapil ani případnı Křetínského vstup do Viktorie Plzeň. Ani jedna strana na tyto spekulace nechce nikterak reagovat.

„Tato zpráva kolem mě neprošla. Je to spíše otázka na pana Křetínského a jeho holding EPH,“ uvedl k tomu sparťanskı mluvčí Ondřej Kasík.Stejně byl na slovo skoupı mluvčí holdingu EPH Daniel Častvaj. „Nebudeme to komentovat,“ řekl pouze. A sdílnější nebyl ani západočeskı klub. „Tyto informace, které se objevují, se nezakládají na pravdě, proto je nebudeme komentovat,“ uvedl pro změnu mluvčí Viktoriánů Václav Hanzlík.

Jistě se dá očekávat, že v případě potvrzení vstupu Daniela Křetínského do Plzně, by znamenalo značnou bouři nevole v obou fanouškovskıch táborech.