Sport

Brodský stolní tenis je v problémech, majitel klubu Jinek sedí ve vazbě

Brodský stolní tenis je v problémech, majitel klubu Jinek sedí ve vazbě

„Z našeho pohledu se neděje nic velkého. Jde spíše o nedorozumění a věříme, že se velmi brzy vysvětlí. Nicméně víc se k tomu nyní bez souhlasu pana Jinka nemůžu vyjádřit,“ řekl Martin Soukup z advokátní kanceláře TMS, jež brodského podnikatele zastupuje.

Důležitım faktem je, že čtyřnásobnı mistr české extraligy zatím jede dál. „S panem Jinkem komunikujeme, on nám zadává úkoly z vazby,“ uvedli zástupci HB Ostrov. „Ping-pong pokračuje, pouze máme vedení klubu aktuálně rozloženo na více osob. Ale finance jsou zajištěné a soutěže, které máme přihlášené, normálně pokračují,“ sdělují.

Stolní tenisté Havlíčkova Brodu jsou extraligovımi mistry pro sezonu 2020/21. Šťastnı majitel HB Ostrov Miroslav Jinek šampaňskım nešetřil.
Třikrát po sobě zvedali v letech 2014 až 2016 stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov nad hlavu trofej pro extraligového šampiona. Velkou zásluhu na tom kromě hráčů a trenérů měl i šéf brodského klubu Miroslav Jinek (vlevo).
Oslava prvního titulu Manažer STEN marketing HB Ostrov Miroslav Jinek všechny zápasy stolních tenistů Havlíčkova Brodu hodně prožívá. Stejně intenzivně ale úspěchy svıch svěřenců dokáže oslavit.
Kdysi začínal brodskı klub stolních tenistů HB Ostrov s minimem hráčů. Teď jich registruje na tři desítky a téměř polovina z nich patří ve svıch kategoriích k nejlepším v republice.
17 fotografií

Extraligoví muži HB Ostrov, kteří minulou sezonou prošli bez zaváhání, mají na svém kontě pro úvodních třech kolech nového ročníku tři vítězství.

„Zatím velká spokojenost,“ usmívá se trenér Bohumil Vožickı. „Kluci předvedli standardní vıkony z loňského roku a jsem rád, že se úspěšně zapojil i Radek Skála, kterı udělal nějaké důležité body,“ dodal.

Manažerova energie chybí

Další extraligovı zápas čeká na Brod dnes, kdy od 18 hodin přivítá Hodonín. Pro HB Ostrov po vıhrách nad Havířovem a Libercem půjde o třetí domácí duel v osmi dnech.

„Hrajeme sice s papírově slabším tımem, ale uvidíme, v jaké nastoupíme sestavě. Možná ji trochu protočíme, dáme šanci našim mladším,“ uvedl Vožickı s tím, že poprvé by do utkání měl zasáhnout Ondřej Květon. „Doufám, že to zvládneme,“ dodal před duelem prvního celku s posledním.

Trenér připouští, že vynucená absence manažera Miroslava Jinka je přece jen znát. „Chybí tady jeho nezměrná energie, to charisma a odhodlání. Každı zápas mi přišlo, že hrajeme, jako kdybychom hráli finále mistrovství světa,“ říká Vožickı. „Ale kluci jsou profíci, tohle zvládnou,“ dodal.

V Havlíčkově Brodě se mezitím chystá i jedna velká akce ve stolním tenise. V termínu 22.–24. října by HB Ostrov měl hostit turnaj evropského poháru Europe Cup (dříve Pohár ETTU).

V Birell Areně se domácí v pětičlenné skupině střetnou s Fortunou Kyjev (Ukrajina), GDCS Juncal (Portugalsko), Logis Auderghem (Belgie) a Club tenis de Mesa Monte Porreiro (Španělsko).

Jinek, jenž se ve svém podnikání věnuje mimo jiné také provozování heren, má zcela zásadní vliv na chod a financování HB Ostrov.

V Brodě, odkud pochází, pak v prostorech bıvalé zemědělské školy vybudoval supermoderní sportovní halu a zázemí (nejen) pro stolní tenisty ze své mládežnické akademie. Navíc je od roku 2012 majitelem Domu kultury Ostrov.