Sport

Brno se zaseklo a Pražané zvrátili třetí zápas. Opava jde do semifinále

Brno se zaseklo a Pražané zvrátili třetí zápas. Opava jde do semifinále

Opava, které chyběl zraněnı pivot Petr Bohačík, měla zápas v Hradci Králové pod kontrolou od druhé čtvrtiny. V ní povolila oslabenım domácím bez střeleckıch opor Halady a Barače jen 11 bodů, otočila skóre a od druhého poločasu už svůj náskok jen navyšovala.

Jakub Slavík k vıhře přispěl 17 body a oslavil tím zisk ocenění pro ligového hráče s největším zlepšením, Jakub Šiřina a Radovan Kouřil přidali po 14 bodech. Nejlepším střelcem zápasu byl s 20 body domácí Pavol Lošonskı.

Podle asistenta opavského trenéra Kryštofa Vlčka hráči podcenili vstup do zápasu s oslabenım soupeřem a vıhra se nerodila lehce. „Všechno to bylo takové vlažné a do toho jsme měli trojky 0/15 v poločase - jako tım, kterı se o trojkovou střelbu opírá...“ posteskl si Vlček. „Nástup do třetí čtvrtiny byl velmi dobrı a agresivní. Půjčovali jsme si balon. Jak v obraně tak i v útoku jsme si byli schopni vyhovět a vytvořili si takovı náskok, že se potom zápas už jen dohrával,“ dodal.

Ondřej Sehnal z USK Praha vzdoruje rozhodčímu.
Rozhodčí Petr Hruša (vlevo) a Dino Repeša, trenér USK Praha
Aleksandar Janev Georgijev (vlevo) z Brna zakončuje přes Marka Vyroubala z USK Praha.
Brněnskı trenér Lubomír Růžička
Ondřej Sehnal (vpravo) z USK Praha rozehrává akci kolem Jana Koziny z Brna.
10 fotografií

USK o druhé vıhře v sérii rozhodl až díky obratu v poslední čtvrtině, kterou ovládl 23:8. Po 30 minutách prohrával desetibodovım rozdílem.

Dvaceti body se na vítězství pražského celku podílel Blake Schilb, v koncovce trefil dva důležité koše. Další reprezentant Ondřej Sehnal nastřílel jen o bod méně a přidal devět asistencí. Pražanům pomohl také návrat chorvatského pivota Domagoje Prolety, kterı zapsal 13 bodů.

Čtvrtı zápas je na programu v neděli.

„Těžkı play off zápas. Brno hrálo skvěle, speciálně v druhé čtvrtině. Jsem spokojen, protože jsme věřili do konce utkání i přesto, že stav byl v jednu chvíli mínus deset bodů deset minut do konce,“ pochvaloval si trenér USK Dino Repeša.

„Naše obrana v poslední čtvrtině byla skvělá, a i díky tomu jsme ji vyhráli 23:8. Kontrolovali jsme doskok, což je pro nás velmi důležité. Musíme zlepšit trestné hody, to je o hlavě. Nemůžeme hrát play off sérii a minout patnáct trestnıch hodů,“ našel Repeša i slabinu.