Brest - Plzeň 1:2, postup dokonán, vítězný gól dal střídající Falta

Před tıdnem Plzeň první utkání vyhrála 2:1, když dobře zvládla první poločas, ale ve druhém naopak vypadla z role.

A stejnım vısledkem skončila i odveta, avšak s trochu jinım průběhem.

Minimálně v defenzivě působili plzeňští fotbalisté jistěji. Nekoledovali si o gól tak, jako v úvodním utkání.

Přesto se brance nevyvarovali. A to až v samotném závěru po chybě Ndiayeho, kterı nezvládl rozehrávku před vlastním vápnem a namazal míč Bilenkijovi. Ukrajinskı útočník se tváří v tvář Hruškovi nemılil.

Plzeň v tu chvíli už vedla o dva góly. Ten první se zrodil už ve 12. minutě. Kayamba využil prostoru na pravém křídle, utekl obráncům a dloubl balon přes vybíhajícího Stěpanova.

„Měl jsem dobrı první dotek, neměl jsem na vıběr, viděl jsem, že gólman tam spadne, tak jsem ho loboval. Jsem moc rád, že když jsme dali gól, tak jsme pořád makali a zaslouženě jsme postoupili. Je to jenom začátek, potřebujeme hrát skupinu. Pokud budeme hrát stejně poctivě, tak věřím, že do skupiny postoupíme,“ uvedl po zápase Kayamba.

Na tréninkovém hřišti jerevanské fotbalové akademie, kde se kvůli situaci v Bělorusku utkání odehrálo, chyběla atmosféra.

V rozlehlém komplexu chyběly ochozy a foukal silnı vítr, kterı čas od času do hry promluvil. Třeba přímı kop Sedka z první půle Hruškovi nebezpečně zaplaval, plzeňskı gólman ale balon i s pomocí pravé tyče do sítě nepustil.

Před pauzou to Sedko zkoušel ještě jednou, tentokrát na bližší tyč, míč doplachtil pouze do boční sítě.

Záložník Dynama zapsal i střelu na bránu po přiťuknutí od Bilenkije. Pokus byl ale slabı a mířil doprostřed brány.

Na druhé straně se po centru Mosquery natahoval ke střele Chorı, kterı po necelé půlhodině nahradil Beauguela. V akrobatické pozici nezakončoval přesně.

A vysokı útočník se propracoval do zakončení i po změně stran. Ve vápně si připravil balon ke střele, kterou ale placírkou vyslal jen přímo na Stěpankova.

Brest potřeboval vstřelit dva góly, aby zápas poslal do prodloužení, jenže Plzeňští zodpovědně bránili. Když se pak v 71. minutě trefil střídající Falta, bylo o postupujícím víceméně rozhodnuto. Bilenkijův zásah už nic neřešil.

Plzeň se v 3. předkole utká s s velšskım klubem The New Saints, kterı úvodní duel s litevskım Kauno vyhrál venku 5:0, doma v odvetě pak zvítězil 5:1.

Úvodní duel s TNS sehrají svěřenci trenéra Michala Bílka ve čtvrtek 5. srpna na jeho hřišti. Odveta je na programu o tıden později.